Mecze drugiej kolejki Azjatyckiej Ligi Mistrzów już za nami. Jesteśmy trochę spóźnieni, ale odrabiamy zaległości z dwóch spotkań, w których działo się całkiem sporo. Czarny koń z Bagdadu, Japończycy szaleją na Bliskim Wschodzie, obrońcy mistrza kontynentu dają radę oraz wiele innych. Zapraszamy na przegląd  1. i 2. kolejki AFC Champions League.

Logo

A oto jak prezentują się grupy tegorocznej edycji:

 

Drużyny ze strefy zachodniej

 

Grupa A:

– Al-Zawraa Club (Irak)

– Zob Ahan FC (Iran)

– Al-Wasl (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

– Al-Nassr (Arabia Saudyjska)

AFC GRUPA A

 

Grupa B:

– Al-Ittihad (Arabia Saudyjska)

– Al-Wahda (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

– Lokomotiv Taszkent (Uzbekistan)

– Al-Rayyan (Katar)

AFC GRUPA B

 

Grupa C:

– Al-Hilal (Arabia Saudyjska)

– Al-Duhail (Katar)

– Al-Ain FC (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

– Esteghlal F.C (Iran)

AFC GRUPA C

 

Grupa D:

– Pachtakor Taszkent (Uzbekistan)

– Al-Ahli (Arabia Saudyjska)

– Al-Sadd SC (Katar)

– Persepolis F.C (Iran)

AFC GRUPA D

 

Drużyny ze strefy wschodniej

 

Grupa E:

– Kashima Antlers (Japonia) – mistrz z 2018 roku

– Shandong Luneng (Chiny)

– Gyeongnam FC (Korea Południowa)

– Johor D.T (Malezja)

AFC GRUPA E

Grupa F:

– Daegu FC (Korea Południowa)

– Guangzhou Evergrande (Chiny)

– Sanfrecce Hiroshima (Japonia)

– Melbourne Victory (Australia)

AFC GRUPA F

 

Grupa G:

– Urawa Red Diamonds (Japonia)

– Buriram United (Tajlandia)

– Jeonbuk Hyundai Motors (Korea Południowa)

– Beijing Guoan (Chiny)

AFC GRUPA G

 

Grupa H:

– Ulsan Hyundai (Korea Południowa)

– Shanghai SIPG (Chiny)

– Kawasaki Frontale (Japonia)

– Sydney FC (Australia)

AFC GRUPA H

 

Wyniki i skróty meczów z 1.kolejki fazy grupowej AFC Champions League:

 

Grupa A:

Zob Ahan 0–0 Al-Zawraa Club

 

Al-Wasl 1–0 Al-Nasr
(62’ k. Fabio Lima)

 

Grupa B:

Lokomotiv Taszkent 2–0 Al-Wahda
(5’ Abducholikow i 90+3’ Tuchtachodajew)

 

Al-Ittihad 5–1 Al-Rayyan
(45’, 78’ Al-Muwallad, 45+1’ Al-Aryani, 48’ Al-Sahafi i 70’ k. Al-Ghamdi – 23’ Viera)

 

Grupa C:

Al-Duhail 3–0 Esteghlal F.C.
(56’ Benatia, 73’ El Arabi i 90+1’ Afif)

 

Al-Ain 0–1 Al-Hilal
(65’ Al-Shalhoub)

 

Grupa D:

Persepolis F.C 1–1 Pachtakor Taszkent
(25’ Budimir – 5’ Bikmajew)

 

Al-Ahli 2–0 Al-Sadd SC
(32’ k. i 76’ Al-Somah)

Grupa E:

Kashima Antlers 2–1 Johor D.T
(43’ Hirato i 56’ Serginho – 80’ Diogo)

Gyeognam FC 2–2 Shandong Luneng
(Woo Joo-Sung 60’ i Kim Seung-Jin 68’ – 21’ i 77’ Pellè)

 

Grupa F:

Melbourne Victory 1–3 Daegu FC
(29’ Toinoven – 31’ Cesinha, 51’ Hwang Soon-Min i 61’ Edgar)

 

Guangzhou Evergrande 2–0 Sanfrecce Hiroshima
(19’ Talisca i 29’ Paulinho)

 

Grupa G:

Jeonbuk Hyundai Motors 3–1 Beijing Guoan
(14’ Han Kyo-Won, 48’ Lee Dong-Gook i 71’ Kim Shin-Wook – 41’ Zhang Xizhe)

 

Urawa Red Diamonds 3–0 Buriram United
(50’ Makino i 75’, 88’ Hashioka)

 

Grupa H:

Sydney FC 0–0 Ulsan Hyundai

Shanghai SIPG 1–0 Kawasaki Frontale
(90+1’ k. Hulk)

Wyniki i skróty meczów z 2.kolejki fazy grupowej AFC Champions League:

 

Grupa A:

Al-Zawraa 5–0 Al-Wasl
(22’ Saed, 36, 51’ Abbas, 75’ Abdul-Raheem i 84’ k. Jwayed)

 

Al-Nassr 2–3 Zob Ahan
(5’ Giuliano i 58’ Hamdallah – 30’ Nejadmedhi, 39’ Mohammadzadeh i 90+1’ Mohatari)

 

Grupa B:

Al-Rayyan 2–1 Lokomotiv Taszkent
(38’ Lucca i 58’ Rivas – 4’ Turapow)

Al-Wahda 4–1 Al-Ittihad
(16’ Barqesh, 52, 90+1’ Leonardo i 80’ Matar)

 

Grupa C:

Esteghlal F.C 1–1 Al-Ain
(53’ Bagheri – 85’ Shiotani)

 

Al-Hilal 3–1 Al-Duhail
(25’ Carlos Eduardo, 77’ Al-Bulaihi i 79’ Gomis – 75’ Nakajima)

 

Grupa D:

Pachtakor Taszkent 1–0 Al-Ahli
(62’ Bikmajew)

Al-Sadd 1–0 Persepolis F.C
(90+5’ Bounedjah)

 

Grupa E:

Shandong Luneng 2–2 Kashima Antlers
(20’ i 41’ Pellè – 10’ i 14’ Ito)

Johor D.T 1–1 Gyeognam F.C
(68’ k. Diogo – 52’ Kwak Tae-Hwi)

Grupa F:

Sanfrecce Hiroshima 2–1 Melbourne Victory
(3’ Higashi i 86’ Watari – 71’ Honda)

 

Daegu FC 3–1 Guangzhou Evergrande
(24, 43’ Edgar i 81’ Kim Dae-Won – 53’ Talisca)

 

Grupa G:

Buriram United F.C 1-0 Jeonbuk Hyundai Motors
(50’ Supachok)

 

Beijing FC 0–0 Urawa Red Diamonds

  

Grupa H:

Ulsan Hyundai 1–0 Shanghai SIPG
(66’ Negrão)

 

Kawasaki Frontale 1–0 Sydney FC
(83’ Saito)

Zapowiedź 3. kolejki AFC Champions League:

Zachodnia:

Al-Wasl – Zob Ahan Club

Al-Nassr –  Al-Zawraa

Al-Rayyan – Al-Wahda

Al-Ittihad – Lokomotiw Taszkent

Al-Duhail –  Al-Ain FC

Esteghlal F.C –  Al-Hilal

Pachtakor Taszkent – Al-Sadd SC

Persepolis F.C – Al-Ahli

 

Wschodnia:

Gyeongnam F.C – Kashima Antlers

Shandong Luneng – Johor D.T

Sanfrecce Hiroshima – Daegu FC

Guangzhou Evergrande – Melbourne Victory

Urawa Red Diamonds – Jeonbuk Hyundai Motors

Buriram United – Beijing Guoan

Sydney FC – Shanghai SIPG

Ulsan Hyundai – Kawasaki Frontale

 

 

Autor tekstu: Klemens Przybył – J.League-Poland