W obliczu kontuzji, jakiej nabawił się Hidemasa Morita, na zgrupowanie Samurai Blue został dowołany gracz FC Tokyo, Kento Hashimoto. Dla 25-letniego Japończyka jest to pierwsze powołanie do dorosłej reprezentacji Japonii.

“Nie spodziewałem się, że dostanę taką szansę i jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem wybrany. Chcę pokazać, że jestem typem zawodnika, który nie boi się walczyć” – powiedział po otrzymaniu powołania sam zawodnik.

Hashimoto jest wychowankiem FC Tokyo. W 2012 roku awansował do pierwszego zespołu i występuje w nim aż do dzisiaj, z roczną przerwą na wypożyczenie do Roasso Kumamoto na przełomie lat 2013/14. Na swoim koncie ma 127 spotkań w pierwszym zespole FC Tokyo, w których 15-krotnie trafiał do siatki. W tym sezonie jest niepodważalnym zawodnikiem pierwszego składu, gdzie od pierwszej minuty zaczynał każdy mecz tego sezonu J.League. Zdobył nawet bramkę w wygranym 3:2 spotkaniu z Shonan Bellmare.

Hashimoto został naznaczony przez największych, bowiem przed sezonem 2018 otrzymał numer 18 na koszulce. Wcześniej ten numer nosił legendarny Naohiro Ishikawa, który osobiście przekazał go swojemu młodszemu koledze.

ishikawa-12

Oczywiście Hashimoto nie będzie miał łatwo o minuty kadrze Moriyasu. Środek pola pełen jest bowiem mocnych nazwisk, które nie zamierzają łatwo oddać miejsca w składzie.

sp-jsoccer-a-20190321

Japończyk nie zamierza jednak jechać na zgrupowanie w celu obserwacji kolegów z wysokości ławki rezerwowych. Hashimoto poprawił w tym sezonie wyprowadzenie piłki, oraz diagonalne podania, co zostało zauważone zarówno przez Hasegawe jak i Moriyasu. Miejmy nadzieję, że zawodnik będzie mógł to zaprezentować już w najbliższy piątek w spotkaniu Kolumbią.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 312

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze