Jutro o godzinie 15:00 czasu polskiego rozegrany zostanie pierwszy półfinał Pucharu Azji. Zmierzą się w nim dwie potężne ekipy, które przed startem turnieju wymieniane były w gronie faworytów do ostatecznego triumfu. Japonia vs Iran to bez wątpienia starcie tytanów, z którego zwycięsko może wyjść tylko jedna ekipa. Można się więc spodziewać wielu emocji i walki z obu stron.

Japonia vs Iran to przede wszystkim starcie Moriyasu vs Queiroz. Dwóch wybitnych szkoleniowców stanie jutro po przeciwnych stronach i swoim taktycznym zmysłem spróbuje pokonać przeciwnika. Iran nie stracił jeszcze bramki na tej imprezie, dzięki dobrej defensywie, a Japonia wygrała wszystkie swoje spotkania, dzięki geniuszowi Hajime Moriyasu. Były trener Sanfrecce Hiroshimy poukładał zespół pod swoją taktykę, którą zawodnicy z pełnym poświęceniem realizują. Japończycy nie błyszczą, nie zachwycają wspaniałą ofensywną grą, ale zdobywają bramki i od 1/8. finału już ich nie tracą. Wszystko to dzięki założeniom taktycznym trenera i grze na 110%. Iran to z kolei połączenie dyscypliny, zespołu i fantazji w grze ofensywnej. Cechy te są charakterystyczne dla wizji Carlosa Queiroza, za którym Irańczycy pójdą w ogień.

coaches

Japonia ma dużo do udowodnienia. Ostatni finał Pucharu Azji osiągnęła w 2011. roku, kiedy też wygrała całe rozgrywki, a plan federacji przewiduje Mistrzostwo Świata do 2050. roku (brzmi trochę, jak chiński plan, prawda?).

kyptyp9x1jom4ap5elnu

Cytując Haraguchiego “Jeżeli Japonia myśli o Mistrzostwie Świata, musi być absolutnie najlepsza na swoim kontynencie”. Cóż, trudno się nie zgodzić z zawodnikiem Hannoveru 96. Japończycy nie mogą. Japończycy muszą. Wszystko inne niż zdobycie Pucharu Azji będzie dla nich wielkim rozczarowaniem, o czym piłkarze kadry Moriyasu często nam przypominali w różnych wypowiedziach. Ten głód, tę ambicję i to nastawienie, jakie zobaczyliśmy już w spotkaniu z Wietnamem, chcemy zobaczyć jutro.

japan

Bez tego może być ciężko o osiągnięcie celu, gdyż Iran również przyjechał do Emiratów Arabskich po trofeum. Japończycy są jednak doskonale świadomi wagi tego meczu. Przed muzeum JFA w Tokio, wywieszono flagi Iranu Japonii, co przypomina ludziom o zbliżającym się spotkaniu.

jfa museum

Przed nami taktyczne szachy? A może otwarta gra od bramki do bramki? Na te i inne pytania, poznamy odpowiedzi już jutro. Początek meczu o godzinie 15:00!

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 367

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze