Katar pokonał 1-0 Irak w 1/16 Pucharu Azji. Zwycięską bramkę strzelił chłopak nie dość, że urodzony w Iraku to na dodatek syn byłego reprezentanta tego kraju!

DxiFGEKXcAAHwVF.jpg

Bassam Al-Rawi to obrońca mogący grać zarówno na środku jak i na boku obrony, jest wychowankiem słynnego Al-Rayyan.
Piłkarskie szlify miał okazje pobierać również w klubach takich jak Celta Vigo czy Belgijski Eupen. Obecnie występuje w Katarskim Al-Duhail S.C.

Mający ledwie 21 lat chłopak Irackiego pochodzenia na Pucharze Azji 2019 zasłużył już sobie na miano jednej z gwiazd reprezentacji.
Każdy już zdążył odnotować, iż rzuty wolne wykonuje niczym David Beckham – jego bramki z Libanem na 1-0…


czy dzisiejsza zwycięska petarda zapiszą się na długo w pamięci fanów Pucharu Azji.


Piłkarz już wcześniej ciskał bombami z dystansu, mało, kto jednak wierzył w to, że będzie wstanie takie wyczyny powtórzyć na imprezie tej rangi.

Kontrowersje natury moralnej wywołał reakcja Bassama Al-Rawiego na strzelonego gola przeciwko Lwom Mezopotamii. Będąc urodzonym w kraju rywali synem Irakijczyków w tym ojca – Hishama Al. Rawiego wielokrotnego reprezentanta tego kraju – mógł zachować przynajmniej odrobinę powściągliwości przy okazywaniu radości.
Popularne jest wstrzymywanie się przed celebracja piłkarzy klubowych, którzy trafili przeciwko byłemu pracodawcy. Jest to niepisana etykieta, piłkarski savoir-vivre, wyraz szacunku wobec organizacji oraz miejsca, w którym spędziło się jakąś cześć swojego życia.
Tej delikatnej nutki dobrego wychowania zabrakło.
Wiadomo – emocje, młoda głowa, presja wyniku itd.

dwiw6pmwwaujlxp

Dziś Irakijczycy przeżywali w pierwszej połowię dramat, jakim była strata dziewiątego kluczowego piłkarze w ciągu krótkiego odcinka czasu. Human Tariq to główny napęd kadry, którego parę tysięcy Irackich fanów musiało oglądać zalanego łzami, kiedy zniesiony został o noszach z murawy.
To tak jakby Chorwacja straciła Modrića, Portugalia Ronaldo czy Polska Lewandowskiego.
Nastroje wśród kibiców i piłkarzy były grobowe. Po strzeleniu gola przez ich własnego rodaka, oglądanie go w szaleńczej radości niektórzy potraktowali jako zagranie poniżej pasa – delikatnie mówiąc – nietaktowne.

Nie wiem jakby wyglądała radość Miroslava Klose lub Lukasa Podolskiego po golu przeciwko Polakom, ale sądząc po zachowaniu większości piłkarzy świata, postaraliby się nie zirytować 37 milionów obywateli.

43455396_259882578043448_4541967131669086851_n.jpg

Mając 21 lat ma się czas na naukę.
Odkładając niefartowne zachowanie na bok, trzeba przyznać Katar doczekał się własnego Sinisa Mihajlovica.
Azja Gola trzyma kciuki, aby Bassam poszedł w ślady buńczucznego Serba i by swoimi rzutami wolnymi zapisał się pamięci mocniej, niż głupimi zachowaniami.
Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 314

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze