W końcu! Singapurski młodociany gwiazdor Ikhsan Fandi podpisał kontrakt z Norweskim klubem Raufoss IL.
Fandi to syn legendy Singapurskiej piłki Fandi Ahmada, który kiedyś, jako pierwszy piłkarz z tej Azjatyckiej wyspy podbijał Europę a dokładniej Groningen FC.
Ahmad doczekał się grających potomków, ponieważ z 4 dzieciaków dwójka gra już zawodowo w piłkę, Irfan – drugi z braci Fandi właśnie podsiał kontrakt z Tajskim Bangkok Glass.

irfan_and_ikhsan_3

Wracając do bohatera tegoż newsu, 19 latek przebywał w tym tygodniu na testach w Norweskim klubie i spodobał się na tyle mocno, iż od razu zaproponowano mu 2 letni kontrakt.

Ikhsan Fandi wraz z bratem są uważani od lat za najlepszych zawodników swojego pokolenia w Singapurze. Obaj trafili już 2 lata temu (Irfan nawet 3) do dorosłej reprezentacji i mimo młodego wieku są tam najlepszymi zawodnikami.

Na scene „internetów” Ikhsan wkroczył z przytupem, kiedy to parę lat temu zafundował hat tricka młodzieżówce Liverpoolu. A później dołożył przepiękne trafienie z Brunei.


Od tamtego czasu młodzieniec podróżował po całym świecie na przeróżne testy, wypożyczenia i szkolenia. Zaliczył między innymi Hiszpański Hercules FC, Chilijskie A.C. Bernachea i Universidad Catolica.

Dziś utalentowany 19 latek w końcu spełnia swoje marzenia i rozpoczyna Europejską przygodę. Wierzę, że jeszcze nieraz o nim usłyszymy.
Za parę lat powiemy sobie, “pamiętam news o jego pierwszym transferze.”

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski 

Wyświetleń: 482

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze