Najlepszy zawodnik “Gazowników” w zakończonym niedawno sezonie, zostanie w Tokyo na dłużej. Oliveira przebywał w stolicy Japonii na rocznym wypożyczeniu z Kashiwy Reysol, która spadła do J2, co odegrało znaczącą rolę przy całej transakcji.

Parę słów od głównego bohatera:

Jestem zachwycony, że dostałem szansę gry w Tokyo, w najbliższym sezonie. Doceniam wsparcie kibiców i  dziękuję wszystkim, którzy ciepło przyjęli mnie w zespole i wspierali od mojego pierwszego dnia w klubie. Dzięki temu byłem w stanie przyczynić się do wyników zespołu. Czekam z niecierpliwością, aby ponownie założyć tę koszulkę i jak najszybciej powrócić na boisko. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby spełnić Wasze (kibiców – przyp. red.) wymagania.

Oliveira trafił do Tokyo dokładnie 1. lutego 2018. roku i został zaprezentowany wraz z innymi nowymi wzmocnieniami zespołu.

1395fec8

Od pierwszego meczu był wyróżniającym się zawodnikiem, który był nie do upilnowania dla rywali. 28-latek zdobył swoją pierwszą bramkę do FC Tokyo, 18. marca 2018. roku, w spotkaniu z Shonan Bellmare, które było pierwszym wygranym spotkaniem “Gazowników” w sezonie.

Diego jest niewątpliwym zawodnikiem pierwszego składu, bez którego ofensywa Tokyo wyglądałaby mało imponująco. Brazylijczyk rozegrał jak dotąd dla “Gazowników” 36 spotkań, w których zdobył 18 bramek i zaliczył 5 asyst. Poza świetną grą i pięknymi bramkami, Diego zwrócił na siebie uwagę sposobem wykonywania rzutów karnych, który jest bardzo… specyficzny.

Dla kibiców FC Tokyo, pozostanie Oliveiry jest kapitalną wiadomością, która oznacza zatrzymanie w swoich szeregach jednego z najlepszych zawodników ligi.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 611

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze