Kolejny hitowy transfer Vissel Kobe stał się faktem! Do Andresa Iniesty i Lukasa Podolskiego dołączy Mistrz Świata, Europy, zdobywca Ligi Mistrzów, Klubowy Mistrz Świata, 3-krotny Mistrz Hiszpanii, 3-krotny zdobywca Pucharu Króla, oraz 4-krotny zdobywca Superpucharu Hiszpanii, czyli David Villa.

Hiszpan jest wychowankiem Sportingu Gijon, który w 2005. roku zamienił na Real Saragossę. Stamtąd odszedł do Valencii, a następnie grał w Barcelonie i Atletico, w których święcił największe sukcesy. W 352. meczach rozegranych w La Liga zdobył 185 bramek. W 2014. roku odszedł do New York City FC, gdzie miał według “ekspertów” odcinać kupony i spędzić piłkarską emeryturę. Villa wystrzelił jednak z formą ze swoich najlepszych lat i w 126. spotkaniach w Nowym Jorku strzelił aż 80 bramek.

Kontrakt Hiszpana z klubem z MLS kończy się w grudniu tego roku i ten nie zamierzał go przedłużać. Zamiast tego wolał spróbować swoich sił w innej lidze i wybór padł na Vissel Kobe. Japończycy pozyskali Davida za darmo i na ten moment mają w swoim składzie dwóch Mistrzów Świata z 2010. roku. O swojej decyzji poinformował sam zawodnik za pośrednictwem specjalnie przygotowanego filmiku.

¡Buena suerte David!

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 354

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze