Wyniki przedostatniej, 27. kolejki Yokary Ligi

Energetik Turkmenbaszy – Altyn Asyr Aszchabad 0:3 (Chodżajew 32, Annadurdyjew 44-karny, Bałłakow 54). Idący po mistrzostwo Sygnaliści gładko przejechali się po drużynie kandydującej do brązowego medalu.

Żółte kartki: Redżepbajew, Saparbajew – Bałłakow
Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 300 (Aszchabad)

Merw Mary – Kopetdag Aszchabad 0:0. Mecz się odbył i tyle. Nie ma co go roztrząsać.

Żółta kartka: Muchamedmuradow (Kopetdag)
Sędzia: Mamedow (Aszchabad)
Widzów: 100

Nebitci Balkanabat – Szagadam Turkmenbaszy 1:2 (Tojdżanow 3 – Chodżaberdyjew 4, Nurłyjew 42). Goście, wygrywając z ostatnią drużyną tabeli (poprzednio ograli… Nebitci) wrócili do gry o brąz.

Żółte kartki: Tojdżanow, Astanow, Paizow – Nurłyjew, Annamuradow, Sachetmamedow, Atadżanow
Czerwona kartka: Aleksandr Klimienko (trener Szagadama)
Sędzia: Gurbanow (Aszchabad)
Widzów: 500

FK Aszchabad – Ahal Akdasayak 1:1 (Annajew 73 – Muhadow 60). Zgubione punkty przez gości niezwykle cieszą Altyn Asyr, który uciekł im już na 3 oczka. W 23. minucie Elman Tagajew zmarnował rzut karny i także dlatego Ahal nie wygrał. Kolejnym powodem zgubionych punktów przez przyjezdnych jest gra w osłabieniu przez ponad pół meczu. Dla gospodarzy, prowadzonych przez Achmeda Agamuradowa był to czwarty z rzędu mecz bez wygranej. 19 grudnia 2015 roku stołeczny klub ograł Ahal po raz ostatni (co prawda walkowerem, ale to nic).

Żółte kartki: Akyjew, Tagandurdyjew, Dżumanijazow – Annakułyjew
Czerwona kartka: Annakułyjew (42. minuta)
Sędzia: Sapajew (Daszoguz)
Widzów: 200

W tej kolejce padło 8 goli (2 na mecz) zaś ogółem w 27 kolejkach (108 spotkań) strzelono 264 bramki (9,78 na kolejkę i 2,44 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 1100 widzów (275 na mecz).

Tabela:

Turkmenistan tabela

Strzelcy:
19 goli – Altymyrat Annadurdyjew (Altyn Asyr)
17 goli – Sulejman Muhadow (Ahal)

Ostatnia kolejka (17.11):
Ahal – Energetik
Altyn Asyr – Merw
Kopetdag – Balkan
Szagadam – Aszchabad

Znamy również finalistów Pucharu Turkmenistanu.

Wyniki rewanżowych spotkań 1/2 finału:

Kopetdag Aszchabad – Ahal Akdasayak 2:1 (Sułtanow 57, Dinijew 90+4 – Durdyjew 88) (pierwszy mecz 3:1). I tak oto obrońca tytułu pozbawił się nie tylko obrony trofeum lecz również prawdopodobnie szansy na eliminacje Pucharu AFC (do fazy grupowej awansuje mistrz, do eliminacji zdobywca pucharu a Ahal ma trudne zadanie, bowiem musi wygrać swoje spotkanie ligowe przy jednoczesnej porażce Altyn Asyru, w co szczerze wątpię). Zawodnicy Rowszena Meredowa nie wygrali trzech ostatnich meczów zaś piłkarze Saida Seidowa od pięciu są niepokonani i choć w lidze idzie im średnio to mają szanse na krajowy puchar.

Żółte kartki: Berdyjew – Annakułyjew, Iliasow
Sędzia: Dżumamuradow (Aszchabad)
Widzów: 500
tff_9738
Altyn Asyr Aszchabad – Energetik Turkmenbaszy 1:2 (Geldyjew 57 – Chodżaachmedow 59, Redżepbajew 77). Meczem obu drużyn zacząłem wpis i meczem obu drużyn kończę wpis. Energetycy sensacyjnie wyeliminowali Sygnalistów, rewanżując im się za ligową porażkę. Dla drużyny Jazgułego Hodżageldyjewa było to przerwanie serii trzech spotkań bez porażki zaś ekipa Rahyma Gurbanmammedowa przełamała się po czterech występach bez zwycięstwa.

Żółte kartki: Kabajew, Baszymow (Energetik)
Sędzia: Gurbanow (Balkanabad)
Widzów: 150

21 listopada w finale Pucharu Turkmenistanu zmierzą się Energetik (po raz pierwszy) vs. Kopetdag (po raz dziesiąty, wcześniej 6 triumfów: w 1993, 1994, 1997, 1999, 2000 i 2001 roku oraz porażki w 1995, 2005 i 2006 roku). Czyli absolutny finałowy nowicjusz kontra stary wyjadacz. I tym akcentem zakończy się w Turkmenistanie sezon piłkarski i zacznie przerwa zimowa.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 415

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze