Nozomu Kato przestał pełnić funkcję trenera Kashiwy Reysol – poinformowały klubowe media. Japończyk był trenerem Reysol od maja tego roku. Z nim na ławce trenerskiej Reysol spadli na 17. miejsce w tabeli i obecnie tylko cud może ich uratować przed spadkiem do J2. Nowym, tymczasowym szkoleniowcem Kashiwy został Ken Iwase, który dotychczas był trenerem w akademii Reysol. Tymczasowym, bowiem na ten moment ma on poprowadzić zespół w dwóch pozostałych meczach tego sezonu. Może się wydawać, iż zmiana trenera nastąpiła zbyt późno, gdyż Kashiwa znajduje się w iście dramatycznej i trudnej do odwrócenia sytuacji.

Przypomnijmy, że to już druga zmiana szkoleniowca Reysol w tym sezonie. Rozgrywki 2018 rozpoczął Takahiro Shimotaira, który po niezbyt dobrym starcie został zwolniony w maju. Jego miejsce zajął jego asystent, Kato, który nie poprawił sytuacji zespołu i również pożegnał się ze stanowiskiem. Teraz, najtrudniejsze zadanie dostał Ken Iwase, który, aby się utrzymać musi wygrać dwa pozostałe spotkania (Cerezo Osaka i Gamba Osaka) i liczyć na korzystne wyniki na innych stadionach.

303_iwase

Przed Kashiwą i Iwase niezwykle trudne zadanie. Japończyk musi wydobyć maksimum ze swoich zawodników i dobrze przygotować ich do nadchodzących starć. Na jego korzyść działa fakt, iż mamy przerwę reprezentacyjną, co daje mu trochę czasu na pracę z nowymi podopiecznymi.

AzjaGola życzy Kenowi Iwase i całej drużynie powodzenia.

Ganbare Ken!

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 290

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze