Ruszyła 12. edycja AFF Suzuki Cup, czyli Mistrzostw Azji Południowo-Wschodniej. W rozgrywkach uczestniczy 10 zespołów zrzeszonych pod organizacją ASEON, która należy do AFC.

2

Najbardziej utytułowanym zespołem rozgrywek jest Tajlandia, która 5-krotnie sięgała po ostateczny triumf. Tajowie są również obrońcą tytułu zdobytego 2 lata temu.

Suzuki-Cup-1

Mecze będą rozgrywane w krajach uczestników turnieju, z wyjątkiem Timor-Leste. Z 10. zespołów zostały utworzone dwie grupy, z których awansują zaledwie dwa pierwsze zespoły. Oznacza to, iż po fazie grupowej zostaną od razu rozegrane mecze półfinałowe. Wspomniane wyżej grupy prezentują się następująco:

Grupa A

A

Grupa B

B

Dziś rozegrano dwa pierwsze spotkania z grupy A.

Kambodża 0-1 Malezja

Na stadionie olimpijskim w Kambodży, podopieczni Keisuke Hondy podejmowali ekipę Malezji, czyli finalistę z 2014 roku.

Malezja objęła prowadzenie w 30. minucie po trafieniu Norshahrula, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Jak się później okazało było to jedyne trafienie tego spotkania i to Malezja dopisuje sobie 3 punkty. Zawodnicy prowadzeni przez Hondę byli zdecydowanie gorszym zespołem i Malezyjczycy zasłużenie sięgnęli po pełną pulę.

Laos 0-3 Wietnam

Wielki mecz Wietnamu, który nie pozostawił Laosowi złudzeń na jego własnym stadionie i wskoczył na pierwsze miejsce w grupie A.

Nguyễn Công Phượng jako pierwszy wpisał się na listę strzelców, co uczynił w 11. minucie meczu. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, ale po przerwie Wietnamczycy uderzyli dwukrotnie, czym pozbawili rywali nadziei. Drugą bramkę strzelił Nguyễn Anh Đức, a wynik ustalił Nguyễn Quang Hải. Słaby początek rozgrywek dla Laosu.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 489

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze