Zrobili to! Piłkarze Arabii Saudyjskiej wygrali wszystkie swoje mecze na turnieju i sięgnęli po Mistrzostwo Azji U-19! Wspaniały turniej rozegrali podopieczni Khaleda Al-Atwiego, którzy po drodze pokonywali Chiny, Australię, Japonię, czy Koreę Południową. To trzeci tytuł w historii dla Arabii Saudyjskiej, która ostatnio wygrywała w 1992 roku. Wtedy w finale Saudyjczycy również mierzyli się z Koreą Południową, którą pokonali 2:0. Dwa lata temu zdobyli srebrny medal na turnieju, po porażce w finale z Japonią.

Nagrodę MVP turnieju zgarnął Saudyjczyk Turki Al-Ammar.

Królem strzelców rozgrywek został natomiast Katarczyk Abdulrasheed Umaru, który zgromadził na swoim koncie 7 trafień. Strzelał w każdym meczu Kataru na turnieju, z wyjątkiem przegranego spotkania półfinałowego z Koreą Południową. Najwięcej bramek (bo aż 3) zdobył w szalonym spotkaniu z Indonezją, które zespół z bliskiego wschodu wygrał 6-5. Umaru był bez wątpienia wyróżniającą się postacią i warto obserwować rozwój tego młodego zawodnika.

Korea Południowa 1-2 Arabia Saudyjska

Podobnie jak Japonia w półfinale, Koreańczycy byli faworytem pojedynku z Saudyjczykami. Ci jednak absolutnie nic sobie z tego faktu nie robili i w każdym z tych spotkań wyszli na murawę pewni siebie i swoich umiejętności.

Na prowadzenie wyszli już w 2. minucie, kiedy to do siatki Korei trafił Turki Al-Ammar, który otwierał wynik we wszystkich spotkaniach Arabii w fazie pucharowej. 20 minut później rezultat podwyższył Khalid Al-Ghannam i Koreańczycy byli w poważnych tarapatach. Bramkę kontaktową zdołali jednak zdobyć dopiero w 64. minucie. Gracze z Półwyspu Koreańskiego otrzymali wtedy rzut karny, który na bramkę zamienił Cho Young-Wook. Na więcej nie było już stać zawodników Koreańskich i po swój 3. w historii triumf sięgnęła Arabia Saudyjska, która była poza zasięgiem reszty stawki.

Następna edycja Mistrzostw Azji U-19 będzie miała miejsce w 2020 roku w Japonii.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 273

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze