Tutaj zrobiłem taki swoisty dwupaczek, gdyż trochę tych meczów z różnych stron byłego ZSRR się nazbierało i trzeba je było uporządkować, stąd obu kolejek nie zrobiłem oddzielnie, tylko teraz je łączę w jedną notkę. Zatem do dzieła!

Wyniki 25. kolejki Top Ligi:

Dordoi Biszkek – Neftczi Koczkor-Ata 4:2 (Szamszyjew 15, 60, Żyrgałbek Uulu 31, Batyrkanow 58 – Mołdożusunow 20, Chajdarow 88) https://www.youtube.com/watch?v=TxcTmmuXCcg – 1. połowa, https://www.youtube.com/watch?v=5agH0d1U9Rg – 2. połowa
Kolejne 3 cenne oczka Dordojewców w drodze po mistrzostwo. Szamszyjew poszedł z prawej strony do środka i pokonał golkipera. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Aut z lewej strony, piłka w pole karne, siatkówka i główka Mołdożusunowa. Potem poszła długa piłka do przodu, Sagynbajew poszedł lewą stroną i zacentrował, po czym Żyrgałbek Uulu pewnie odzyskał prowadzenie. W 58. minucie piłka poszła do przodu A Batyrkanow podwyższył rezultat ku uciesze dzieci zgromadzonych na stadionie im. Dolena Omurzakowa. 2 minuty później piłka poszła z prawej strony, dotarła do Batyrkanowa, ten wystawił ją Szamszyjewowi, który zdobył gola ku jeszcze większej uciesze wspomnianych dzieci. W końcu było już 4:1! Na otarcie Nafciarskich łez pozostał gol Chajdarowa po wcześniejszej „ladze na chaos”.

Akademia Futboła Osz – Ałaj Osz 1:6 (Ajsajew 25 – Umarow 12, 62, Sharifi 49, 63, 80, 90). To był po prostu gwałt dokonany przez kandydatów na mistrza i aktualnych mistrzów na beniaminkach. W roli głównej afgański snajper Amiruddin Sharifi.

FK Kara-Bałta – FTs Ilbirs Biszkek 3:2 (Dżakypbajew 10, Imuralijew 29, Abdukaimow 38 – Nusubalijew 47, Nurbekow 58). Tą wygraną Chemicy jeszcze uratowali cień nadziei na utrzymanie w lidze. Do beniaminków ze stolicy tracą bowiem już tylko 2 oczka.

Abdysz-Ata Kant – Ałga Biszkek 3:2 (Danijarow 56, Isakow 59, Żumatajew 69-samobój – Rustamow 87, Akmatow 90). Drużynie „Naprzodu” mocno się podium oddaliło. Zaś gospodarze liczyli się jeszcze w pościgu o mistrzostwo.

W tej kolejce padły 23 gole (5,75 na mecz).

Wyniki 26. kolejki Top Ligi:

Ałaj – Abdysz-Ata 3:1 (Rachmonow 34, Kojo 61, Sharifi 89 – Taszyjew 80). W ten oto sposób drużyna z północy kraju straciła szanse na tytuł mistrzowski zaś jego obrońca wciąż może go zdobyć.

FTs Ilbirs – Neftczi 0:1 (Żutanow 67). Przepaść między obiema drużynami zwiększyła się jeszcze bardziej.

Akademia Futboła – Dordoi 0:8 (Batyrkanow 9, 20, 21, Achmedow 11, Sagynbajew 50, Sydykow 71, Musabekow 75, Otkiejew 82) https://www.youtube.com/watch?v=N2k3IQlXGhA – 1. połowa, https://www.youtube.com/watch?v=m52rHp2M_dc – 2. połowa
Jeśli 1:6 z Ałajem było gwałtem, to jak można nazwać zero do ośmiu z aktualnym liderem? Ernist Batyrkanow skorzystał z fatalnego podania obrońcy do Mirzakandowa, minął tego bramkarza i otworzył wynik. 2 minuty później Musabekow, Bokoliejew i Otkiejew wymienili piłkę na lewym skrzydle po czym odbitą piłkę bez zawahania do siatki wbił Achmedow. Następnie Bokoliejew zabrał przed polem karnym piłkę obrońcy, ta dotarła do Batyrkanowa i było 0:3. Minutę później nasz Erni uzupełnił klasycznego hat-tricka, wykańczając niskie dośrodkowanie Sagynbajewa z lewej flanki. Czwórka przed przerwą została zdobyta a po przerwie Dordojewcy upolowali kolejną. Zaczął Sidorenko od posłania prostopadłego zagrania do przodu, które na piątą bramkę zamienił Sagynbajew. Z kolei Sydykow dostał z lewej strony piłkę wyłożoną jak na nowiutkiej teflonowej patelni i było 0:6. 4 minuty potem Miszczenko zagrał do przodu, Batyrkanow (jeśli dobrze dostrzegłem) podał na lewo a Musabekow pewnie zdobył siódmą bramkę. Kanonadę zakończyła zespołowa akcja, której finiszem było zagranie do Sydykowa na prawo i jego centra w pole karne, którą wykorzystał Otkiejew. Wynik tylko potwierdził przepaść między ostatnią a pierwszą drużyną tabeli. Poza tym zwróćcie uwagę na boisko, na którym piachu i trawy jest mniej więcej po tyle samo.

Kara-Bałta – Ałga 0:1 (Turakułow 77). Podium dla stołecznej ekipy jeszcze jest do osiągnięcia. Jednak muszą 2 ostatnie spotkania wygrać a tymczasem Abdysz-Ata musi 2 ostatnie mecze przegrać. Ale czuję, że na 95 % „Naprzód” usadowi się tuż za pudłem.

W tej kolejce padło 14 goli (3,5 na mecz) zaś ogółem w 26 kolejkach (103 spotkania) strzelono 390 bramek (15 na kolejkę i 3,79 na mecz).

Klubowe serie:
Abdysz-Ata Kant – podopieczni Walerija Bieriezowskiego padli po sześciu meczach bez porażki
Akademia Futboła Osz – ekipa Churszida Lutfullajewa przegrała 6 spotkań z rzędu
Ałaj Osz – piłkarze Nemata Koszokowa odnieśli 3 zwycięstwa z kolei
Ałga Biszkek – zespół Nurłana Bazarbajewa przełamał się po czterech występach bez zwycięstwa
Dordoi Biszkek – gracze Aleksandra Kriestinina odnieśli 7 kolejnych wygranych

Tabela:

Kirgistan tabela
Jak widzimy, 2 pierwsze zespoły liczą się w walce o mistrzostwo (jeden zaległy mecz między sobą ich czeka w listopadzie). Abdysz-Ata na 95 % zdobędzie brązowy medal, Nafciarze grają w zasadzie tylko o to, by skończyć sezon w górnej połówce tabeli zaś 3 ostatnie zespoły walczą o utrzymanie (Akademię Futboła czeka szalenie ciężkie zadanie, jak się utrzyma to będzie cud).

Strzelcy:
22 gole – Joel Kojo (Ałaj)
112468.1540535419
21 goli – Amiruddin Sharifi (Ałaj)
15 goli – Ernist Batyrkanow (Dordoi)
112147.1538033710

Zapowiedź następnej kolejki (31.10):
Kara-Bałta – Ałaj
Abdysz-Ata – Neftczi
FTs Ilbirs – Akademia Futboła
Ałga – Dordoi

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
https://twitter.com/red_bobini91

Wyświetleń: 258

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze