Były trener reprezentacji Anglii Sven Goran Eriksson przejmuje stery kadry Filipin.
Za zadanie ma osiągnąć „jak najlepszy wynik” na zbliżających się turniejach, Pucharze Azji 2019 w Emiratach Arabskich oraz Mistrzostwach ASEAN w listopadzie tego roku.

Słynny Szwed będzie ponownie współpracował z Irlandczykiem Scott’em Cooperem, który prowadził drużynę „Azkals’ów” w ostatnich 2 spotkaniach. Panowie współpracowali ze sobą, kiedy to Eriksson prowadził Leicester City w latach 2010-2011 a Cooper był wówczas jego asystentem.

Kontrakt Szweda z Filipińską federacją piłkarską na razie podpisany został na 6 miesięcy.
Federacja mocno wierzy, iż reputacja, doświadczenie i wiedza 70 latka pomoże drużynie osiągnąć „kolejny poziom” w zbliżających się turniejach.

Eriksson przypomnijmy, poprzednio trenował między innymi w Włoszech (Roma, Lazio) Anglii (reprezentacje Albionu, Manchester City, Leicester City) Chinach (Guangzhou R&F, Shanghai SIPG) czy reprezentacje Meksyku.

Niestety, trzeba też wspomnieć, iż ostatni tytuł jeden z najpopularniejszych trenerów świata zdobył…w roku 2000 z Lazio Rzym. Wówczas zdobył menadżerskiego hat tricka wygrywając Scudetto, Coppa Italia oraz Super Coppa Italia.
Następne 18 lat to wieczne oczekiwania, obietnice, lecz zero tytułów.

Filipińczycy, którzy debiutują w Pucharze Azji trafili w grupie C na Koreę Południową, Chiny oraz Kirgistan. Jako debiutanci na dzień dzisiejszy marzą o wyjściu z grupy, które w kraju uznano by za święto narodowe.  Ciężko jednak liczyć na to, aby Szwed mógł powiększyć swoją gablotkę o kolejne trofeum z kadrą Filipin.

Azja Gola życzy jemu oraz “Azkals” powodzenia.
Będzie potrzebne.

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 263

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze