Trener Jeobuk Motors Choi Kang-Hee odchodzi po 14 letniej służbie dla “zielonych wojowników” do Chińskiego klubu Tianjin Quanjian. Popularna 59 letnia figura woskowa (nigdy nie zmienia wyrazu twarzy) podjął taką decyzję po wywalczeniu mistrzostwa K League na 6 kolejek przed końcem sezonu.

06-06-20-030.jpgMina numer 1

Był to 6 tytuł mistrza K League Choi z zielonymi i pierwszy, który obronił.
Poprzednio wygrywał w latach 2017, 2015, 2014, 2011 oraz 2009. Zdobywał również dwukrotnie z klubem Azjatycką Ligę Mistrzów w 2006 i 2016 oraz Puchar Korei Południowej w 2005.
Żaden inny Koreański trener nie może pochwalić się taką ilością tytułów, dzięki czemu Choi uważany jest za jednego z najwybitniejszych w swoich fachu w historii K League, ale i również całej Azji.

Choi Kang-hee.jpgMina numer 2

Ma największą ilość zwycięstw z pośród wszystkich trenerów K League.
Swoje pierwsze mistrzostwo zdobył w 2009 roku zdobywając w nim 19 zwycięstw, 8 remisów oraz 7 porażek.
Od tego czasu zaliczał minimum 20 zwycięstw w każdym kolejnym sezonie prócz lat 2012 i 2013 kiedy to miał przerwę na prowadzenie reprezentacji Korei Południowej.

2016-03-21 09.29.53.jpgMina numer 3

Nic dziwnego iż oficjalny komunikat włodarzy Jeonbuk mówi:
„Trener Choi zaakceptował ofertę Tianjin i postanowił opuścić klub po tym jak służył mu wiernie przez 14 lat.”
„Pomimo tego, iż ma On ważny kontrakt z naszą drużyną, postanowiliśmy uszanować jego decyzję o chęci zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.”

Trener wyleci do Chin po tym jak rozegra pozostałe mecze obecnego sezonu.

109158_gallery (1).jpgMina numer 4

Niecały miesiąc temu Tianjin zatrudniło Park Choong-Gyuna na stanowisku trenera (zastąpił Paulo Sousa), Co ciekawe był to wieloletni asystent trenera Choia w Jeonbuk.
Park długo wolnością się nie nacieszył, ponieważ już wiadomo, iż znów stanie u boku swojego mentora zaledwie parę tygodniu po jego angażu.

Z pewnością to nie sytuacja z gatunku przypadek jeden na milion, tylko dogadany wcześniej „myk”, który ze względu na ogromny szacunek do poprzedniego pracodawcy i trenera nie ujawniono wcześniej.

Tak, wiec zamykamy ten rozdział historii klubu z Jeonbuk Motors  i z nadzieją patrzymy na jego przyszłość oraz trenera Choi Kang-Hee. Miejmy nadzieję, że nowe wyzwania sprawią mu więcej uśmiechu niż sukcesy z zielonymi.

Azja Gola wie że gdy kończy się wyścig o mistrzostwo – trener potrafi dać upust swoim pozytywnym emocjom.
29060453.jpg

Choi – Hwaiting !

Autor tekstu: Błoński Adam
@Adam_Blonski 

Wyświetleń: 266

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze