W sobotę o godzinie 10:00, reprezentacja Wietnamu zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, w meczu o brązowy medal Igrzysk Azjatyckich. Ekipę z bliskiego wschodu prowadzi Maciej Skorża, a jego zespół spróbuje zatrzymać rewelacyjny bramkarz Wietnamczyków, Bùi Tiến Dũng.

Bùi był najlepszym bramkarzem na Mistrzostwach Azji U23, gdzie obronił kilka rzutów karnych i doprowadził swój kraj do finału rozrywek. Podobnie sytuacja wygląda podczas obecnie trwających Igrzysk Azjatyckich, gdzie Wietnamczycy odpadli dopiero w półfinale, co w dużej mierze zawdzięczają wspaniałej postawie zawodnika Thanh Hoa. Wyszli przecież z kompletem punktów i bilansem bramek 6:0, a pierwszą bramkę Dũng wpuścił dopiero w meczu półfinałowym(!). Jutro, 21-latek postara się zaprezentować równie dobrze i spróbuje pokrzyżować plany Polskiego szkoleniowca.

unnamed

Bùi Tiến Dũng urodził się 28. lutego 1997. roku w Ngọc Lặc w Wietnamie. Pochodzi z biednej rodziny, która zajmowała się uprawą roli. Gdy był dzieckiem pomagał w pracach polowych wraz ze swoją siostrą i młodszym bratem. Brat również jest piłkarzem i występuje na pozycji pomocnika. Bùi swoją pasję zawdzięcza ojcu, który zaszczepił w nim miłość do futbolu i który uczył go grać. W wieku 12. lat zaczął treningi w Thanh Tuan, co musiał pogodzić z nauką i przeprowadzką do miasta. Po pewnym czasie wrócił do domu, aby pracować na roli. Miał nawet zerwać z futbolem, gdyż nie udało mu się dostać do pewnego policyjnego klubu. Na szczęście w 2013. roku na ratunek przyszedł mu trener Thanh Hoa, który wziął go do młodzieżowego zespołu. Tiến Dũng udowodnił, że zaufanie mu było strzałem w 10. i szybko awansował do pierwszego zespołu, gdzie gra obecnie. Występował w kadrze Wietnamu U19,  U20 i U23, a jutro wraz z młodzieżową kadrą rozegra mecz o 3. miejsce na Igrzyskach w Indonezji.

Jak już wspominałem, na Mistrzostwach Azji U23 przyczynił się do wicemistrzostwa. W nagrodę za swoje świetne występy pojechał podczas tegorocznego mundialu do Rosji, aby wręczyć Ivanowi Perisiciowi nagrodę “Man of the match” po wygranym półfinale z Anglią. Tym samym został pierwszym Wietnamczykiem, który wręczył tę nagrodę.

370731471110620665775645394598123160207360n

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 370

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze