Po pierwszym spotkaniu, w którym to na głowę selekcjonera Korei Południowej Shin Tae-Yonga posypały się gromy, opadł kurz i na konferencji prasowej w Rostowie usłyszeliśmy parę oczywistości, które poniżej zacytujemy.
image-379889-860_poster_16x9-pdsx-379889.jpg

Shin przed decydującym o życiu swojego zespołu spotkaniu grupy F z Meksykiem tak opisuje przygotowania do meczu:
„Szwecja i Meksyk są zupełnie inne. To oznacza, że całkowicie inaczej trzeba się nie nich(Meksyku) przygotować.  Postaramy się zastopować Meksyk od grania swojej gry i skupimy się na tym co potrafimy najlepiej”

W tej wypowiedzi słyszymy znów stare fobie Shin Tae Yonga który jak zawsze skupia się na zredukowania siły rywala, zamiast na wyeksponowaniu własnej.
Znów zobaczymy Koreę Południową która zredukuje Meksyk do 4 strzałów, ale sam nie będzie wstanie oddać jednego ?

Korea Południowa użyła ustawienia 4-3-3 przeciwko Szwecji, zamiast swojego optymalnego 4-4-2 co skończyło się tym, że nie oddali nawet jednego celnego strzału w spotkaniu.
Prócz cennych punktów stracili doświadczonego z boisk Europejskich Park Joo-Ho na resztę turnieju z powodu kontuzji w pierwszej połowie meczu.

Shin stwierdził iż ich super gwiazda Son Heung-Min odegra istotną role w spotkaniu z Meksykiem.  Zawodnik Tottenham Hotspur wystąpił jako lewy napastnik w spotkaniu z Szwecją, ale z powodu przesadnej głębi w defensywie, Son nie  był wstanie pokazać swoich walorów ofensywnych podczas spotkania (za co Shin również dostał bure od Koreańskich mediów).

„Zgadzam się, że Son jest aktualnie najlepszym zawodnikiem Azji w tym momencie.”
Powiedział Shin Tae Young
„W pierwszym meczu rzeczywiście nie pokazał swojej siły w ofensywie, ponieważ graliśmy bardzo głęboko. Ale podobało mi się jego zaangażowanie i poświęcenie w trakcie spotkania.
Pokazał co może dać drużynie w następnej potyczce.”

Po porażce z Szwecją Korea potrzebuje zwycięstwa, aby pozostać w grze. Co prawda porażka albo remis nie wyrzucają Korei z mundialu, ale doprowadzą ich przygodę na MŚ do zabawy w Pitagorasa, czyli czysto matematyczne złudzenie wyjścia z grupy.
Meksyk zaskoczył cały świat pokonując mistrzów świata Niemców w meczu otwarcia grupy F.

Shin stwierdził, że do meczu podchodzą z nastawieniem „rób albo giń.

„Wielka szkoda, iż nie mogliśmy wygrać z Szwecją. Przygotowujemy się na zwycięstwo, wiedząc, że Meksyk jest od nas mocniejszy, mam nadzieję, że nasi zawodnicy zaliczą swoje najlepsze występy na boisku”

47 letni Shin liczy na powtórkę z Rio, kiedy to drużyna z Ameryki Północnej została pokonana przez Koreą Południową 1-0. Shino jako trener ówczesnej kadry olimpijskiej znalazła formułę na wygraną, a 4 zawodników ma obecnie pod swoimi skrzydłami którzy pamiętają to zwycięstwo.
Mowa tutaj o Son Heung-Minie, Hwang Hee-Chanie,  Jang Hyun-Soo oraz Jung Seung-Hyunie, wszyscy zdrowi i dostępni aby wyjść na boisko przeciw Meksykanom w zbliżającym się spotkaniu.

„Sądzę, że posiadam know-how aby pokonać drużyny z obu Ameryk (pijąc nie tylko do spotkania z Meksykiem ale zwycięstwa 2-1 z Kolumbią w niedawnym meczu towarzyskim). Paru zawodników grało na Olimpiadzie.  Jeśli będę wstanie przekazać zawodnikom swoje doświadczenia a oni je będą wstanie je zaakceptować, to sądzę, że będziemy mogli zagrać z ogromną dozą pewności siebie”

Zapytany o przyjazd Prezydenta Korei Południowej Moon Jae-In’a który wybiera się na mecz, Shin odpowiada z rozbrajającą szczerością.
„Słyszałem o tym z doniesień mediów, że Prezydent będzie obecny w trakcie meczu. Nie wiem, w jaki sposób nas wesprze, ale wizyta w szatni i rozmowa mogłoby dodać odwagi zawodnikom”
To były teksty prosto z Rostowa selekcjonera Shin Tae Yonga
A teraz słowa krytyki ze strony jednej z największych gwiazd w historii reprezentacji Korei Południowej lewego obrońcy Lee Young Pyo. Choć Koreańczycy w Europie uchodzą za wielce spokojnych to ktoś kto miał z nimi styczność, wie że ich cierpliwość potrafi kończyć się w efektowny sposób jak widzimy po poniższych wypowiedziach byłego zawodnika PSV, Tottenhamu czy Borussi Dortmund.

20140615000319_0

„Nasza obrona była doskonale zorganizowana, ale gdy tylko pozbawialiśmy piłki Szwedów powinniśmy kontrować ich szybciej. Gdy mieliśmy futbolówkę 2-3 zawodników powinno pojawiać się do gry na skrzydłach, ale tego nie robiliśmy”
Zirytowany Lee ciągnął temat dalej.
„Największym problemem jest przygotowanie fizyczne,  ale w innych krajach są zawodnicy którzy rozegrali 60 spotkań w swoich klubach w ciągu w przeciągu 12 miesięcy.  Sam tyle rozgrywałem, kiedy grałem w Europie! Koreańscy gracze rozegrali połowę z tego, a to jest powtarzający się problem i to musi się zmienić.”
„To samo powiedziałem po MŚ 2014. Coś się zmieniło od tamtego czasu? NIC.
Może powiem to samo w Katarze 4 lata od dzisiejszego dnia ?!
Koreańska piłka potrzebuje rewolucyjnych zmian”

„Nasi fani zasługują na to by się cieszyć Mistrzostwami Świata, a kończą często kończą bardziej zestresowani niż rozradowani.  Odpowiedzialność spada na ludzi związanych z Koreańską Piłką włącznie ze mną. Mam nadzieję na szczerą dyskusję o piłce.”

„Zawodnicy są tylko produktem, ale Ci którzy ich produkują jest nasza infrastruktura sportowa oraz trenerzy. Kiedy te MŚ się skończą mam nadzieję porozmawiać z KFA, trenerami i zawodnikami, nie aby zidentyfikować winnych, ale przedyskutować kto, co ma zrobić aby sprawy się polebszyły”

„Po mistrzostwach w Brazylii nie dołączyłem do „oddziału specjalnego” ponieważ wiedziałem że to wszystko tylko show na pokaz. To był zespół złożony z 8 ludzi wskazanych palcem przez ministra sportu, ale odbyli tylko dwa spotkana i nic poza tym się nie zmieniło.
Nie zrobili nic by zmienić cokolwiek!”

28210846.jpg

„Część mnie patrzy w przyszłość pokładając nadzieję w naszym walecznym duchu.
Pokazaliśmy w przeszłości, że możemy nim zwalczyć przeciwności losu.
Ale druga część pyta, jak długo możemy polegać na duchu walki? Byłoby dla wszystkich lepiej gdybyśmy po prostu byli lepsi piłkarsko, jeżeli chodzi o podstawy gry.”

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 291

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze