Reprezentacja Polski właśnie otrzymuje spory handicap w postaci kontuzji najlepszego napastnika Japonii Shinjiego Okazakiego.  Jak podają Japońskie media 3 strzelec (50 goli w 113 spotkaniach) w historii reprezentacji niebieskich samurajów doznał kontuzji łydki i ma być podobno zastąpiony przez Takuma Asano z niemieckiego Hannoveru 96.
Obecni w składzie Yoshinori Muto i Yuya Osako również mogą ubiegać się o miejsce na placu pod nieobecność lidera ofensywy.

Byłby to potężny cios dla kadry oraz samego zawodnika, który szykował się do swojego 3 mundialu. Na poprzednich dwóch strzelał po jednej bramce, i choć zawsze był w cieniu gwiazd jak Honda, Kagawa, czy Nagatomo (a dzięki Polskim mediom to i Kazu Miurze) to jest to jedyny gracz, który strzelał bramki na wszystkich wielkich imprezach dla Japonii.
Zdobywał dla Japonii gole na MŚ, Pucharze Konfederacji oraz Pucharze Azji
Tyle krótkiej notki, która krąży od rana po “internetach”

Problem w tym, że JFA – czyli japońska federacja piłkarska nie potwierdza cały dzień tych sensacji. Możliwe, iż rzeczywiście Oka-Chan doznał drobnej kontuzji, jednak nie wyklucza ona go na wszystkie mecze grupowe.
Jedno jest pewne wszystko jest do tej pory niepotwierdzoną przez sztab oraz federację plotką – czekamy na “oficjalkę.”

4e3a66ed

Jest również inna teoria spiskowa.  Okazaki od początku kadencji Akira Nishino jest przez niego traktowany jak powietrze. Mimo uznanej marki na wyspach i Niemczech, selekcjoner, który narzekał na złe traktowanie poprzednika Halilhodzića Europejskiego zastępu, napastnika Leicester nie traktuje lepiej.
W 3 spotkaniach Samurajów “Oka” dostał zaledwie 105 minut, i mimo najlepszej skuteczności spośród wszystkich reprezentantów powołanych do składu, gra nie była ułożona pod możliwość wykorzystania jego talentu.
Wielu uważa, iż są jakieś nieporozumienia między oboma Panami, choć wydawać się może to niemożliwe biorą pod uwagę przesympatyczny i spokojny charakter Okazakiego.
Czyżby mimo tego zostanie potraktowany jak niechciana czarna owca. Wykorzysta się drobne urazy, z którymi Okazaki już przyjechał z Anglii, aby móc pozbyć się niepasującego do koncepcji trenera Nishino gracza?

Póki, co wszystko to zgadywanki i teorie – zobaczymy jak sytuacja się potoczy, zwłaszcza, że dla reprezentacji Polski byłoby to spore ułatwienie.

Poniżej wszystkie bramki Oka-Chan’a w reprezentacji.

Autor Tekstu:
Błoński Adam
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 312

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze