Pierce Waring utalentowany młodzieniec ma na swoim koncie zaledwie 2 mecze dla pierwszego składu Melbourne Victory, mimo to jest na najlepszej drodze do podpisania kontraktu z kuźnią Azjatyckich talentów Cerezo Osaka.

19 latek zaliczył swoje premierowe trafienie w kwietniowej potyczce Azjatyckiej Ligi Mistrzów z Chińskim gigantem Shanghai SIPIG.

Powyższy fakt wystarczył aby majace oko do piłkarskich talentów Cerezo Osaka zainteresowało się Australijczykiem.

Dodatkowym atutem przepowiadającym za napastnikiem jest posiadanie dwóch paszportów, Australijskiego i Japońskiego (Matka jest Japonką) dzięki czemu nie będzie on zajmował jednego z 4 miejsc dla graczy zagranicznych.

Waring był już na testach w Cerezo, a potencjalny zakup winien być ułatwiony z powodu Japońskiego paszportu.

Waring imponował w National Youth League trafiając 6 goli w 7 spotkaniach. Po takich wyczynach otrzymał seniorski kontrakt z Victory, klubem który stracił już jeden młody talent Christiana Theoharousa pod koniec sezonu na rzecz Niemieckiej Borussii Monchengladbach.

Doniesienia na temat zainteresowania Waringiem nabrały siły i powagi w momencie gdy w mediach pojawiły się informacja o potencjalnym przejściu gwiazdy Cerezo Yoichiro Kakitanim do rywala za między Gambie Osaka.

Z jednej strony transfer wzbudziłby ogromne oburzenie z drugiej przyspieszyłby transfer przyszłej gwiazdy reprezentacji Australii…albo kto wie? Japonii.

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 255

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze