W środę na Stadionie im. 20-lecia niepodległości w tadżyckim Chodżencie rozegrano spotkanie finałowe Pucharu AFC strefy Azji Centralnej (1/8 finału całości).

Zagrali w nim zwycięzcy dwóch grup środkowoazjatyckich: FK Chodżent, który był najlepszy w grupie F i Sogdiana Dżyzak, która zwyciężyła grupę E. Jak to spotkanie przebiegało?

FK Chodżent – Sogdiana Dżyzak 0:4 (Chasanow 13, 21, Norchonow 29, Kachramonow 78)

Weterani z Sogdiany załatwili gospodarzy. Kapitan Dżasur Chasanow – 39 lat, wracający do ojczyzny po wielu latach w Rosji i na Ukrainie Witalij Denisow – 35 lat, Szawchat Salomow – 36 lat. Gracze Chodżentu oddawali sporo strzałów na bramkę Mitrovicia lecz nie były one w stanie serbskiemu golkiperowi za bardzo zagrozić. Przypominało to strzały na wiwat, bez pomysłu i z chaosem. Natomiast plan Sogdiany okazał się trafiony: szybkie akcje i długie piłki do przodu. Mając tam Chasanowa i Norchonowa dało się to zrealizować. Pierwszy gol to długa piłka Szojkułowa do przodu, gdzie Chasanow poradził sobie w polu karnym z kilkoma rywalami i pokonał Kirgizbojewa. Drugi to akcja do przodu między Chasanowem a Norchonowem. Trzeci – dalekie zagranie Denisowa a z przodu piłkę opanował Norchonow i zrobił co trzeba. A w drugiej połowie z długiego podania Salomowa skorzystał Kachramonow i ustalił wynik. Czyli laga do przodu okazała się wystarczająca na Chodżent. Ale czy okaże się wystarczająca na kolejnych rywali? Czas pokaże. Widzów: 5600

Następnym rywalem podopiecznych Uługbeka Bakajewa będzie 6 września Eastern FC z Hongkongu. Tutaj możecie zobaczyć drabinkę do finału:

Jeśli Sogdiana zagra tak dobrze jak Nasaf rok temu, sukces jest możliwy. Niemniej lekko nie będzie. ale trzeba wierzyć.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 256

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze