Broniący tytułu Ulsan Hyundai zmierzy się z Pohang Steelers w półfinale Azjatyckiej Ligi Mistrzów, po spektakularnym trafieniu Lee Dong-gyeonga, dające zwycięstwo 3:2 nad 8. Krotnym mistrzem K League –  Jeonbuk Motors.  24. letni Lee wszedł z ławki, aby po 11 minutach dogrywki zadecydować o ekscytującym ćwierćfinale.

Ulsan dwukrotnie wychodziło na prowadzenie w regulaminowym czasie gry meczu, jednak broniący tytuł mistrzowski K League zespół „zielonych” nie odpuszczał odwiecznemu rywalowi.

Pierwszą bramkę dla „maczug” zdobył stary znajomy z polskich boisk Valeri Qazaishvili w 13. Minucie meczu. Gruzin popisał się rajdem niczym Messi i oszukując całą obronę Jeonbuk dał prowadzenie ekipie trenowanej przez legendarnego Hong Myung-Bo.

Grający 8. sezon dla Jeonbuk Motors weteran Han Kyo-Won w 39 minucie po szybkiej kontrze finalizowanej dobrym podaniem Kim Bo-Kyunga wyrównał stan meczu na 1-1.

Lider Ulsanu Yoon Bit-Garam oddał strzał, po którym bramkarz Jeonbuk – Song Bum-Keun musiał wyciągnąć się jak długi. Jego obrona została zgarnięta przez lewego obrońcą Seol Yung-Woo, który szybko dośrodkował do swojej dziewiątki, czyli Oh Se-Huna (194 cm). Wieżowiec na nieszczęście rywali tak skiksował próbę uderzenie z pierwszej piłki, że wyszła mu niechcący genialna asysta do wracającego z europejskich boisk Yun IL-Loka na 2-1.

Do przerwy wicemistrz ligi koreańskiej prowadził 2-1.

Pojedynkujący się na „śmierć i życie” przez ostatnie parę lat z Ulsanem – Jeonbuk Motors nie dawało za wygraną drużynie, którą pokonywała w ostatnich 2 sezonach dopiero w ostatniej kolejce sezonu w walce o mistrzostwo K League.

Japończyk Takahiro Kunimoto ledwie 3. minuty od wznowienia rozgrywki dał wyrównanie hegemona koreańskich rozgrywek.

W meczu pomiędzy dwoma dwukrotnymi zdobywcami Azjatyckiej Ligi Mistrzów doszło wiec do dogrywki.

W niej pomimo wyrównanej wymiany ciosów zwycięstwo zapewnił wspomniany już olimpijczyk z Tokio – Lee Dong-Gyeong. Jego uderzenie z prawej strony boiska był tak niespodziewane i niekonwencjonalne, że nawet koledzy z drużyny nie spodziewali się, że finalnie okaże się przepiękną zwycięską bramką.

Jego kolega z drużyny reprezentacyjnej oraz dorosłej kadry Korei Południowej Song Bum-Keun stał jak wryty, odprowadzając piłkę wzrokiem.

Skrót meczu po kliknięciu w poniższy link:

Jeonbuk Motors vs Ulsan Hyundai 

Ulsan czeka teraz mecz półfinałowy z Pohang Steelers 20. Października. Jeżeli uda mu się wygrać, zagra w finale ze zwycięzcą zachodniego półfinału Al-Hilal – Al-Nassr.
Finaliści zagrają 23. listopada gdzie prócz prestiżu i nagród pieniężnych wygrają możliwość wystąpienia na klubowych mistrzostwach świata.

Autor tekstu: Adam Błoński 

Wyświetleń: 406

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze