Kyogo Furahashi jest nie tylko bohaterem ostatnich tygodni szkockiego Celticu ale i niestety rasistowskiej afery z udziałem kibiców odwiecznego rywala  The Bhoys.
Kibice RANGERS zostali sfilmowani, jak śpiewają ohydne rasistowskie pieśni skierowane do rozgrywającego Ceticu Kyogo Furuhashiego.

W internecie pojawił się materiał, na którym fani jechali autobusem do Dingwall na mecz z Ross County, skandując rasistowskie przyśpiewki mające na celu wyszydzanie japońskiego pomocnika.

Fani Gers w autobusie pełnym zwolenników Rangers również zdawali się odnosić do dawnego głośnego seks skandalu w innej ohydnej pieśni.

Krótki film udostępniony w mediach społecznościowych, który obejrzano już ponad 100 000 razy, nagłośnił patologiczne zachowania nie grzeszących inteligencją fanów Rangers.

Furuhashi, którego szkoccy kibice nazywają po prostu Kyogo (niezbyt wyszukana ksywa biorąc pod uwagę, że ma tak na imię :>), był celem dwóch oddzielnych pieśni.

Pierwsza była już używana podczas szydzenia z innego japońskiego piłkarza Celticu – Shunsuke Nakamury, druga  „Let’s all do Kyogo” nie pozostawia pola do interpretacji innej niż rasistowskie wygłupy.

Szkocka policja twierdzi, że do tej pory nie było żadnych doniesień o incydencie. Stróże prawa rozpoczęli jednak dochodzenie w sprawie incydentu, aby spróbować zidentyfikować osoby zaangażowane w tej mało chlubnej sytuacji.

Rzecznik klubu Glasgow Rangers powiedział: „Rangers potępia wszelkie formy rasizmu i dyskryminacji. „Ci, którzy pozwalają sobie na takie zachowanie, nie są przedstawicielami naszego klubu ani lojalnym wsparciem, które wspierało nas na dobre i na złe.

„Poprowadzimy dochodzenie w celu zidentyfikowania zaangażowanych osób”.

Celtyckie oświadczenie brzmiało: „Jeśli raporty są dokładne, to takie obrzydliwe i żałosne rasistowskie zachowanie skierowane wobec Kyogo Furuhashiego zasługuje na absolutne potępienie.

„Niestety, wielu graczy Celtic w ostatnich latach doświadczyło podobnych rasistowskich nadużyć. Jako klub otwarty dla wszystkich, stanowczo sprzeciwiamy się rasizmowi we wszystkich jego formach i udzielimy Kyogo naszego pełnego poparcia. Wszyscy interesariusze muszą współpracować w walce z wszelkimi formami bigoteri”

Miejmy nadzieje, że winowajcy poniosą konsekwencje swoich czynów. Trzymamy również kciuki by incydent nie wpłynął na formę reprezentanta Japonii, który wyśmienicie wkomponował się w skład Celticu (6 bramek 1 asysta w pierwszych 7 meczach).

Autor tekstu: Adam Błoński

Wyświetleń: 323

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze