Za nami już siedemnasta seria zmagań kirgiskiej ekstraklasy. Kto zachwycił a kto rozczarował? Zapraszam na przegląd!

Abdysz-Ata Kant – Neftczi Koczkor-Ata 1:0

Gol: Taszyjew 47

Abdysz-Ata swoją przewagę potwierdziła dopiero po przerwie (w pierwszej połowie wyborną “setkę” zmarnował Ałygułow), kiedy po zagraniu Atabajewa z lewego narożnika piłkę głową w bramce zmieścił Taszyjew. Potem “Nafciarze” szukali wyrównania ale 3 oczka zostają w Kancie.

Ałga Biszkek – Ałaj Osz 0:1

Gol: Karipow 40

Ałąj mocno ścisnął lidera tabeli na jego połowie. I wycisnął z tego bramkę. Jusupow rzucił piłkę z autu z lewej strony, Mołdożunusow nie dał jej sobie zabrać rywalom, krótko podał do Kobułowa, ten do Jusupowa, który dośrodkował z lewego skrzydła a po główce Karipowa piłka prawie zawisła w powietrzu po czym wpadła do sieci. “Kameleony” rzuciły się do wyrównania jeszcze przed przerwą lecz Ałaj, nastawiony na kontry dobrze się bronił i do końca dowiózł cenną wygraną, dzięki której wciąż jest na podium.

Kaganat Osz – Dordoi Biszkek 0:2

Gole: Rustamow 14, Artykbajew 52

Rustamow po zagraniu tyłem Bokoliejewa i Artykbajew po prostopadłym podaniu Murzajewa sprawili, że mistrzowie do liderów ze stolicy tracą już tylko 2 punkty. Warto dodać, że mają jeden mecz rozegrany mniej. Widzów: 288 (dobrze, że już powoli wpuszczają).

FK Kara-Bałta – Ilbirs Biszkek 1:1

Gole: Bokoliejew 90 – Murzachmatow 67

Derby Dołu Tabeli w ostatniej chwili przyniosły podział punktów. Na główkę Nurzachmatowa po podaniu Baktybekowa odpowiedział Sułtan Bokoliejew po zagraniu Nijazalijewa.

W tej kolejce padło 6 goli (1,5 na mecz) zaś ogółem w 17 kolejkach (63 spotkania) strzelono 176 bramek (10,35 na kolejkę i 2,79 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

6 sierpnia rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Pucharu Kirgistanu.

Ałga Biszkek – Dordoi Biszkek 1:0

Gol: Azarow 63-karny

Czyli mistrza można ugryźć. Już w 5. minucie zabrzęczał słupek Dordoja a w 9. minucie poprzeczka. Potem spotkanie się wyrównało ale tylko Ałga znalazła drogę do sieci. Rewanż zapowiada się pasjonująco.

Wyjściowe składy:

Ałga: Matiasz (k) – Makinde, Azarow, Żanybek uulu, Abdrachmanow, Artiukow, Tałgat uulu, Manybekow, Tapajew, Keneszow, Szaarbekow

Dordoi: Kadyrbekow – Szyło, Sydykow, Petković, Borubajew, Armah, Otkiejew, Akmatow, Abiłow, Kriestinin, Bokoliejew

Ałaj Osz – Neftczi Koczkor-Ata 0:3

Gole: Kanybekow 40-karny, Askarow 67, Chajdarow 73

Spore zaskoczenie. Obrońca trofeum dostał niezłe manto od przeciętnych “Nafciarzy”. Pod koniec pierwszej połowy Żomartow faulował Ryspajewa w polu karnym po czym jedenastkę wykorzystał Kanybekow. Potem Askarow efektownie wszedł z prawej strony w pole karne i sprytnie zmieścił piłkę w sieci. Chwilę później po podaniu Żumatajewa Askarow dośrodkował z prawej flanki a ładnie główkował Chajdarow. Tu chyba sprawa jest jasna.

Wyjściowe składy:

Ałaj: Żomartow – Mirzojew, Israiłow, Mołdożunusow, Maszyrapow, Bikmajkin, Adżinijazow, Mamyralijew, Malikow, Turakułow, Umarow (k)

Neftczi: Pajus – Abdullajew, Mażydow, Kanybekow, Chajdarow, Abdurachmanow, Ryspajew, Askarow, Uson uulu, Iminow, Salijew

Rewanże zaplanowano na 18 sierpnia.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 412

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze