Tadżycka ekstraklasa jest już po dwóch seriach spotkań. Co oznacza, że każdy poza Istiqlolem grał już w tym sezonie przynajmniej jeden mecz. A co działo się w serii nr 2? Zapraszam na przegląd!

Chatlon Bochtar – FK Chodżent 1:1

Gole: Chamrokułow 13 – Serdiuk 77

Średniak zaskoczył wicemistrza na początku. Piłka poszła na lewo do Tagojzody w pole karne, ten zagrał górą do środka a po pojedynku powietrznym Chamrokułow trafił z bliska. “Orły” mogły wyrównać w 44. minucie ale piłka obiła poprzeczkę. Druga połowa to była pogoń Chodżentu za wyrównaniem. W 73. minucie Bobodżonow posłał centrostrzał w poprzeczkę. Dobrze dysponowanego w bramce Godsona pokonał dopiero białoruski napastnik, główkując celnie po centrze Jodgorowa z prawej flanki z rzutu wolnego. Więcej zrobić się nie udało. Mało tego, w doliczonym czasie za niewłaściwe zachowanie wobec arbitra czerwoną kartkę otrzymał Mansur Chakimow ze sztabu trenerskiego gości. Chodżent mimo straty punktów wciąż jest liderem tabeli a zawodnicy Asliddina Chabibullojewa od sześciu spotkań nie mogą wygrać (ostatnie zwycięstwo: 23 września, 1/2 finału pucharu, Chatlon – FK Istarawszan 2:0). Widzów: 4000 (Kurgonteppa)

CSKA Pomir Duszanbe – Eschata Chodżent 1:3

Gole: Mabatszojew 90+2-karny – Abdurachmonow 2, Turajew 25, 58

Tak oto beniaminek odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w tadżyckiej ekstraklasie:
0:1 – lewy róg i główka
0:2 – prawy róg, główka Zokirowa, strzał Turajewa, obrona Chajryjewa i dobitka głową z bliska
0:3 – po faulu Chajryjewa ten najpierw obronił jedenastkę ale dobił ją Turajew
1:3 – Mabatszojew z jedenastu metrów zmniejszył rozmiary porażki

CSKA Pomir: Chajryjew Ż – Mirzochon, Mabatszojew, Murodow (46.Raszydbekow), Aminu Ż (81.Sulajmonow Ż), Kowusszo, Szaripow, Karomatullozoda Ż, Szewcow, Tetteh (81.Gafforow), Fathullojew

Eschata: Dodobojew – Chakimow, Abdurachmonow, Turajew (63.Odinajew), Saburow (76.Uzokow), Muminow (56.Alijew Ż), Chomidow, Karimow, Eszonchonow, Zokirow (63.Rachmonow), Samadow Ż (76.Radżabow)

Sędzia: Kabirow (Nurek)
Widzów: 150 (Gisar)

Rawszan Kulob – Faizkand Wose 0:0

Pierwsza połowa należała do gości. W drugiej, konkretnie w 56. minucie gracz gości Dorobdżon Ergaszew wyleciał z boiska za faul “ostatniej szansy” na Farruchzodzie. Mimo usilnych prób beniaminkowi nie udało się wykorzystać przewagi liczebnej. W każdym razie zdobył pierwszy punkt po powrocie do ekstraklasy. Widzów: 300 (Gisar)

Kuktosz Rudaki – FK Istarawszan 1:0

Gol: Sułtonow 33

Na początku atakowali goście ale to Kuktosz wbił jedyną bramkę meczu. Sułtonow popędził do przodu, zagrał piłkę zwrotną z Safarowem po czym pewnie uderzył zza pola karnego. Potem na początku drugiej połowy gospodarze przeważali a straszyli Istarawszan strzałami Safarow i Sułtonow. Następnie siły się wyrównały a w doliczonym czasie Akbaralijew faulował Safarowa w polu karnym a rzut karny przestrzelił Abdugafforow i nie było 2:0. I wychodzi na to, że jedynym zespołem bez straty punktu jest… Kuktosz.

Kuktosz: Kirgizbojew – Ismoiłow, Rachmonow Ż, Chołmurodow Ż, Rachmonow, Sułtonow (89.W.Safarow), Pajzow, Saidchodża Ż, Soliechow, Abdugafforow, A.Safarow

Istarawszan: Szamsiddinow – Kalandarow Ż, Bojkuzijew, Zijozoda (63.Abdurachmonow), Azimow Ż, Karimow (81.Rasułow), Nurmatow, D.Safarow Ż (68.Diechkonow), Olimow (63.Akbaralijew), Ikromow (63.Rachmatow), Barotow Ż

Sędzia: Chorkajew (Duszanbe)
Widzów: 7000

Istiqlol Duszanbe – Duszanbe-83 przełożony. Istiqlol pojechał do Arabii Saudyjskiej godnie reprezentować kraj w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

W tej kolejce padło 7 goli (1,75 na mecz) zaś ogółem w dwóch kolejkach (8 spotkań) strzelono 16 bramek (8 na kolejkę i 2 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 11450 widzów (ok. 2863 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 307

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze