Jeonbuk Hyundai Motors zdobył swój drugi ważny tytuł piłkarski w 2020 roku, wygrywając niedzielny turniej FA Cup.

Jeonbuk pokonał swojego rywala z Ligi K Ulsana Hyundaia 2: 1 w rewanżu finału mistrzostw Pucharu Korei Południowej, organizowanego corocznie przez Koreański Związek Piłki Nożnej (KFA).

Bohaterem meczu został Lee Seung-Gi, który postanowił się pobawić w prostą matematykę – 32 lata odjąć końcówkę równa się dwie bramki dające drugi tytuł Jeonbuk czyli dublet w sezonie 2020.

Pomocnik Lee Seung-gi strzelił obie bramki dla „Zielonej Machiny” w drugiej połowie na stadionie Jeonju World Cup w Jeonju, 240 kilometrów na południe od Seulu. Obie drużyny zremisowały 1: 1 w pierwszym meczu w środę, a Jeonbuk wygrał w sumie 3: 2.
Był to również pierwszy w karierze FA Cup weterana Jeonbuk Lee Dong-gooka, lidera punktacji w historii K Ligi, który po zakończeniu tego roku przejdzie na emeryturę.

Dzięki tytułowi FA Cup Jeonbuk wywalczył pierwszy „dublet”, czyli dwa główne trofea w jednym sezonie w historii klubu. Wygrali tytuł K League dokładnie tydzień temu pokonując o zaledwie 3 punkty właśnie Ulsan Hyundai.

Jeonbuk będzie teraz walczył o „potrójną koronę”, czyli trzy główne tytuły w ciągu jednego roku w Lidze Mistrzów Azjatyckiej Konfederacji Piłki Nożnej (AFC). Faza grupowa w najlepszych rozgrywkach klubowych kontynentu zostanie wznowiona jeszcze w tym miesiącu. Żaden klub z Korei Południowej nie ma jeszcze zapewnionego awansu z grupy.

Autor tekst: Adam Błoński

Wyświetleń: 367

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze