Za nami już 3 serie spotkań kirgiskiej ekstraklasy. Nie ma już drużyn bez punktu ani tych z kompletem oczek. Poniższe spotkania tylko potwierdzają fakt, że w tej lidze mamy niezłą naparzankę. Zresztą przekonajcie się sami!

Ałaj Osz – Neftczi Koczkor-Ata 0:1
512_5f36512b18f1c

Gol: Sharifi 27

Centra kapitana Żumatajewa z lewej strony i główka Afgańczyka, który przyszedł do Neftczi zimą z… Ałaja dały skromną wygraną zdobywcom pucharu nad wicemistrzami kraju. W drugiej połowie natarcia gospodarzy nie przyniosły rezultatu i “Nafciarze” plasują się tuż za podium. Zespół Zamira Dałaszowa nie wygrał trzech ostatnich spotkań (ostatnie zwycięstwo: 5 listopada, liga, Ałaj – Ilbirs Biszkek 4:0) zaś ekipa Niematżana Zakirowa jest na odwrotnym biegunie, gdyż odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu różnicą jednego gola (ostatnia porażka: 6 marca, liga, Dordoi Biszkek – Neftczi 2:1). Aha, Zamir Dałaszow prowadzi drużynę za Bakyta Mamatowa, który został zawieszony na pół roku za uderzenie sędziego w szyję po meczu poprzedniej kolejki z Ałgą Biszkek (1:2).

Kaganat Osz – Dordoi Biszkek 0:0
512_5f35005a7aab2

Cisnęli wyraźnie goście, w 13. minucie nawet strzelając nieuznanego gola (spalony). Beniaminek czasem odpowiedział, w doliczonym czasie o mało nie zdobywając bramki zwycięskiej. I tak oto mistrzowie stracili pierwsze ligowe punkty tego sezonu. Mimo to i tak przewodzą tabeli.


Ilbirs Biszkek – Abdysz-Ata Kant 0:1
512_5f364724afb0f

Gol: Żaparow 1

Na dzień dobry poszło zagranie Sardarbekowa z prawej strony i strzał Żaparowa z pierwszej piłki. Potem z obu stron dość często szedł “udar pa warotam” (komentator często powtarzał ten tekst) ale wynik się nie zmienił. Tym samym Ilbirs zamyka tabelę a Abdysz-Ata plasuje się na pozycji wicelidera i ma tyle samo oczek co Dordoi.

FK Kara-Bałta – Ałga Biszkek 0:1
512_5f34fe3da5caa

Gol: Tałgat Uulu 81-karny


Zdecydowana przewaga gości, potwierdzona dopiero rzutem karnym, podyktowanym za faul.

W tej kolejce padły 3 gole (0,75 na mecz) zaś ogółem w 3 kolejkach (12 spotkań) strzelono 23 bramki (7,67 na kolejkę i 1,92 na mecz).
Mecze grane są bez publiczności.

Tabela:

Kyrgyzzzzz

Strzelcy:
3 gole – Biekżan Sagynbajew (Dordoi)
2 gole – Azamat Omuralijew (Neftczi), Joel Kojo (Ałaj), Mirlan Murzajew (Dordoi), Maksat Ałygułow (Abdysz-Ata)

Zapowiedź następnej kolejki (16.08):
Kaganat – Ałaj
Neftczi – Kara-Bałta
Ałga – Ilbirs
Dordoi – Abdysz-Ata

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 790

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze