Turkmenistandom_3420

4 października kadra Szmaragdów udała się do Dubaju. Po czterodniowym zgrupowaniu wybrała się do Libanu na mecz eliminacyjny, który 10 października zostanie rozegrany w Bejrucie. 5 dni później Turkmenów czeka towarzyskie starcie z Kuwejtem w stolicy, Kuwejcie.
Kogo powołał Ante Mise?

Bramkarze
Mamed Orazmuhamedow (Altyn Asyr Aszchabad), Batyr Babajew (Ahal Akdasayak), Rachat Dżaparow (Kopetdag Aszchabad)

Obrońcy
Mekan Saparow (Altyn Asyr), Szochrat Sojunow, Abdy Baszymow, Gurbanguły Aszyrow, Serdar Annaorazow (wszyscy Ahal), Gujczmurad Annakułyjew (FK Aszchabad)

Pomocnicy
Serdar Geldyjew, Resuł Chodżajew (Altyn Asyr), Wezirgeldy Iliasow, Merdan Gurbanow, Mirza Bieknazarow (wszyscy Ahal), Ichlas Magtymow (Szagadam), Arslanmyrat Amanow (Lokomotiw Taszkent, Uzbekistan), Amir Gurbani (Nagaworld, Kambodża), Rusłan Mingazow (Irtysz Pawłodar, Kazachstan)

Napastnicy
Didar Durdyjew (Ahal), Wahyt Orazsahedow (Dordoi Biszkek, Kirgistan), Michaił Titow, Altymurad Annadurdyjew, Murat Jagszyjew (wszyscy Altyn Asyr)

Tadżykistantajikistan-team-training2

We wtorek Tadżycy rozpoczęli przygotowania do eliminacyjnego spotkania z Japonią, które rozegrają 15 października w Duszanbe. Na zgrupowanie przybył z kontuzją obrońca FK Chodżent, Dawrondżon Ergaszew. Lekarze cały czas się nim zajmują.
Oto lista wybrańców Usmona Toszewa (zaskakujące jest, że dwaj z nich występują w… drugiej lidze tadżyckiej):

Bramkarze
Rustam Jatimow (Istiqlol Duszanbe), Szochruch Kirgizbojew (Lokomotiw-Pamir Duszanbe), Fathullo Bobojew (Regar-TadAZ Tursunzoda)

Obrońcy
Churszed Bieknazarow (PS TIRA, Indonezja), Achtam Nazarow,m Tabrezi Dawlatmir, Zoir Dżurabojew (wszyscy Istiqlol), Dawrondżon Ergaszew, Manuczechr Safarow (obaj FK Chodżent)

Pomocnicy
Parwizdżon Umarbajew (Lokomotiw Płowdiw, Bułgaria), Nuriddin Dawronow (Oman Club Maskat), Amirbek Dżurabojew (Nawbahor Namangan, Uzbekistan), Aliszer Dżaliłow, Echsoni Pandższanbe, Muchamadżon Rachimow, Komron Tursunow (wszyscy Istiqlol), Otabek Karimow, Karomatullo Saidow (obaj Kuktosz)

Napastnicy
Dżachongir Ergaszew (Chodżent), Szeriddin Bobojew, Szachrom Samijew (obaj Istiqlol), Manuczechr Dżaliłow (bez klubu), Tochir Małodustow (Barki Todżik Duszanbe)

Uzbekistan6aabbf1389c79a3d16e064afdb99bc0590f5a522

Kadra pod wodzą nowego-starego szkoleniowca Wadima Abramowa (na zdjęciu głównym) przystąpiła do zgrupowania 2 października. W tym czasie zdążyła rozegrać sparing z olimpijską kadrą Uzbekistanu, wygrany 3:1. 10 października Białe Wilki w Taszkencie podejmą Jemen zaś 5 dni później w Kallang zagrają z Singapurem.
Zdjęcie niżej pokazuje listę zawodników powołanych na te spotkania.
4952bf65445a8f2ec0111e44cfb21c0a2f0d34a6
Jeśli Odił Achmedow zagra w którymś z meczów, będzie to jego występ nr 100 w narodowych barwach.

Kirgistan743846.dd72414fa27ad224e30097aff262061e

Z kolei Białe Sokoły rozpoczęły przygotowania do październikowych spotkań we wtorek. 10 października w Biszkeku podejmą Birmę zaś 5 dni później w Ułan Bator zagrają z Mongolią.
Kogo powołał Aleksandr Kriestinin?

Bramkarze

Walerij Kaszuba, Paweł Matiasz, Kutman Kadyrbekow (wszyscy Dordoi Biszkek)

Obrońcy
Walerij Kiczyn (Dynamo Mińsk, Białoruś), Wiktor Maier (SC Wiedenbrueck, Niemcy), Ajzar Akmatow, Awazbek Otkiejew, Mustafa Jusupow (wszyscy Dordoi), Tamerlan Kozubajew (PKNS, Malezja), Akram Umarow (Ałaj)

Pomocnicy
Odilżon Abdurachmanow (Ałaj), Alimardon Szukurow (Boluspor, Turcja), Achlidin Israiłow (bez klubu), Bachtiar Dujszobekow (Bashundhara Kings, Bangladesz), Edgar Bernhardt (Kedah, Malezja), Murolimżon Achmedow, Farchat Musabekow, Biekżan Sagynbajew, Kairat Żyrgałbek Uulu (wszyscy Dordoi), Tursunali Rustamow (FK Chodżent, Tadżykistan), Gułżygit Ałykułow (Niemen Grodno, Białoruś)

Napastnicy
Witalij Luks (SSV 1846 Ulm, Niemcy), Mirlan Murzajew (Dordoi)

Jedna uwaga: Akram Umarow wskoczył do kadry w miejsce Azamata Bajmatowa (Dordoi), który złapał kontuzję.

No to co? Do boju, Środkowoazjatycka Postsowiecka Czwórko!

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
Twitter: red_bobini91