Portugalski klub Portimonense podpisał kontrakt z reprezentantem Japonii Koki Anzai
z Kashima Antlers.

Jak podają Japońskie media, Kashima otrzymała już ofertę 1 lipca, co wzbudziło ogromny entuzjazm samego zainteresowanego. Kluby szybko doszły do porozumienia, ponieważ już 9 lipca podpisano kontrakt.

24 letni boczny obrońca to wychowanek słynnej młodzieżówki Tokyo Verdy, prawdziwej kuźni talentów (Shoya Nakajima, Daigo Kobayashi, Kenyu Sugimoto etc.).

Anazi Koki
Z stolicy do Kashimy Antlers przeniósł się w 2018 roku.  Znany z swojej ofensywnej gry, jako boczny obrońca Anzai rozegrał dla “Jeleni” 72 spotkania, w których to zaliczył 6 bramek i 10 asyst. Poprzedni sezon wzbogacił takimi doświadczeniami jak wygranie Azjatyckiej Ligi Mistrzów oraz występy na Klubowych Mistrzostwach Świata.
Dobrymi występami zasłużył sobie na powołanie do reprezentacji Japonii, w której zadebiutował w meczu z Kolumbią w marcu tego roku (aktualnie na koncie 2 występy).

Anzai w wywiadzie dla strony Kashimy Antlers nie tylko podziękował wszystkim związanym z klubem oraz fanom, ale powiedział, iż po doświadczeniach z KMŚ oraz  wygraniu AFC Champions League mając 24 lata jest to dla niego najlepszy czas na wypróbowanie swoich sił w Europie.

Przenosząc się do Portimonense Koki podtrzymał tradycję Japońskich piłkarzy grających w klubie z Portimão.  Czarno-białą koszulkę przywdziewali się już Shoya Nakajima, Mu Kanazaki czy aktualnie Shuichi Gonda.

Trzymamy kciuki za Kokiego

#GANBARE ANZAI KOKI !

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 567

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze