To już naprawdę finisz. Przed nami ostatnie 3 kolejki w najlepszej lidze koreańskiej. Tak jak zapowiadałem przed podziałem grup (klik), działo się naprawdę sporo – ale po kolei.

Grupa mistrzowska

Gyeongnam coraz bliżej wicemistrzostwa kraju! Na moment stracili drugą lokatę przegrywając w bezpośrednim starciu z Ulsan Hyundai, ale po ostatniej kolejce oba kluby znowu zamieniły się miejscami.

k1

Przypomnę, Gyeongnam FC to zespół założony w 2006 roku, mało tego w ligowej stawce jest beniaminkiem. Zajęcie na koniec sezonu drugiej pozycji i tym samym bezpośredni awans do Azjatyckiej Ligi Mistrzów byłby absolutnie historycznym momentem dla zespołu z miasta Changwon. Panowie, zróbcie to!!

  • 10.11 Gyeongnam – Pohang
  • 25.11 Gyeongnam – Suwon
  • 02.12 Jeonbuk – Gyeongnam    UMNdpD

W ostatniej notce o K League 1 wspominałem, że Ulsan wraz z Suwonem grają razem w półfinale pucharu krajowego. Ostatecznie ci pierwsi zameldowali się w finale, gdzie zmierzą się z Daegu. Co to oznacza? Jeśli Ulsan Hyundai wygrają ten puchar, to zwolni się miejsce w kwalifikacjach do Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zatem zarówno Pohang, Suwon jak i Jeju, mają jeszcze o co walczyć. Los tak chciał, że już jutro Suwon zmierzy się z Ulsanem u siebie… mały rewanżyk za puchar? 😉 Na to liczy w szczególności Gyeongnam. Jedno pewne, walka nabiera rumieńców.

Wspomnę jeszcze o mistrzach. Jeonbuk już przed podziałem na grupę mistrzowską i spadkową obronił tytuł króla. Nie ma jednak mowy o odpuszczaniu: deklasacja rywali trwa w najlepsze, dwa domowe zwycięstwa zapewniły już ponad 20. punktową przewagę nad drugim zespołem, D-O-M-I-N-A-C-J-A!!!

Grupa spadkowa

Hej Seoul, w co ty sobie pogrywasz??? Pozdrawiam osoby sympatyzujące zespołowi ze stolicy kraju. Tak słabej passy dawno tam nie widziano,

leloo

To już 12 spotkań bez zwycięstwa w lidze, wielkiej tragedii jednak w tabeli nie ma, bo inne zespoły idą ze sobą na wojnę, a Seoul mimo wszystko nie przegrywa. Ale czy wspominki o wybornym/kapitalnym sezonie 2016 muszą być aż tak dotkliwe? 🙁

k2

Jeonnam z nożem na gardle jedzie w niedzielę właśnie do stolicy walczyć o egzystencję w najwyższej klasie rozgrywkowej. Bynajmniej nie będzie to wizyta krajoznawcza. Seoul coś do udowodnienia ma. Także jak nie macie co robić w niedzielę o 6 rano to AzjaGola zaprasza 😉

sibi

Incheon po wygraniu nad “Wojskowymi” w ostatniej kolejce znaleźli się na miejscu barażowym. Przez większą część sezonu grzali pozycję numer 12 także progres jak się patrzy. Wielce prawdopodobne, że spotkanie z 1 grudnia, Incheon – Jeonnam będzie elektryzował kibiców od Kałkazu po Wyspy Marshalla.

K2

Oczywiście jeszcze słów kilka o drugiej lidze. Do odbębnienia została jedna kolejka, bo wszystko jest już jasne. Ekipa Asan Mugunghwa została zwycięzcami ligi, ale z przyczyn o których wielokrotnie opisywaliśmy (Policyjna żenada), nie jest pewna awansu…

k22

Miejsca 2-4 tworzą playoffy:

Seongnam – wolny los  / Busan vs Daejeon

Seongnam – Busan/Daejeon  -> zwycięzca gra z 11 zespołem K1 (barażowe miejsce).

W najbliższych tygodnia wiele się wyjaśni, o to możemy być pewni. Ale póki co nie mały dreszczyk emocji przed nami. Tyle ode mnie pod ten koreański weekend!

Autor tekstu: Bartek Duda @bobisimons

Wyświetleń: 349

Autor tekstu: bobisimons

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze