Dziś rozegrano ostatnie mecze pierwszej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Azji U-19. Grała ostatnia pozostała grupa, czyli grupa D.

Arabia Saudyjska 2-1 Malezja

Rywalizację w grupie otworzył pojedynek Arabii Saudyjskiej z Malezją. Gracze z Półwyspu Arabskiego okazali się minimalnie lepsi od swojego rywala.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu oglądaliśmy w 24. minucie, kiedy to Turki Al-Ammar minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Niedługo później Saudyjczycy mieli doskonałą szansę, aby podwyższyć prowadzenie, ale zmarnowali rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Malezyjskiego obrońcy. Co nie udało im się wtedy, udało się w 78. minucie. Drugą bramkę dla Arabii Saudyjskiej zdobył Salem Al-Saleem, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Kontaktową i jak się okazało jedyną bramkę dla Malezji, zdobył w 88. minucie Muhammad Hadi.

Tadżykistan 1-0 Chiny

Tadżykistan, czyli finalista Mistrzostw Azji do lat 16. pokazał, że liczy się na kontynencie również w innych kategoriach wiekowych. Podopieczni Levchenko Vitalija pokonali bowiem młodych Chińczyków, w których szkolenie i rozwój, każdego roku wkładanych jest mnóstwo pieniędzy.

Dobre okazje oglądaliśmy po obu stronach, ale solidne spotkanie zanotowali bramkarze obu zespołów. Jedyną bramkę w tym meczu zobaczyliśmy w 77. minucie, kiedy to Sharafjon Solehov dał prowadzenie Tadżykistanowi po ładnym strzale z dystansu. Po pierwszej kolejce na czele grupy D znajdują się więc ekipy Arabii Saudyjskiej i Tadżykistanu.

Autor tekstu: Kamil Gala
@GalsonHM

Wyświetleń: 257

Autor tekstu: Kamil Gala

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze