Zawodnik Koreańskiego Suwon Bluewings Mathew Jurman przechodzi do klubu z Arabii Saudyjskiej Ittihad Jeddach. Środkowy obrońca, który był obecny na aktualnych MŚ w Rosji będzie próbował odzyskać formę, którą imponował w sezonie 2017.
Mathew w poprzednim sezonie wystąpił w 25 spotkaniach zaliczył 2 gole i 1 asystę, jego solidna gra w obronie przyczyniła się do wywalczenia awansu do Azjatyckiej Ligi Mistrzów. W Korei został doceniony na tyle, iż wygrał nawet nagrodę od fanów “Newcomer of the Year 2017”

Towarzystwo w nowym klubie ma nie byle, jakie, ponieważ grać z nim będzie inny uczestnik MŚ 2018 Marokańczyk Karim El Ahmadi oraz wieloletnia gwiazda ligi Saudyjskiej Chilijczyk Carlos Villanueva.

Kolega z kadry Jurmana, który wygryzł go z pierwszej 11 na reprezentacji Australii Mark Milligan gra już od pół roku z powodzeniem w innym Saudyjskim klubie Al Ahli. Rywalizacja pomiędzy tą dwójką nabiera, więc rumieńców.

Zobaczymy jak Mathew poradzi sobie w nowym otoczeniu.

  1. Mathew w Korei dał się poznać nie tylko z czysto sportowej postawy.
    Został zawieszony na 2 mecze, za niesportowy gest w stosunku do gwiazdy K League Lee Dong Gook’a.
    Kiedy jeden z jego kolegów z Suwon Bluewings sfaulował zawodnika Jeonbuk Motors, Australijczyk podszedł do 38 letniego weterana i pokazał gest liczenia pieniędzy i zapytał “how much”.
    Wywołało to nie małe poruszenie wśród piłkarzy jak i władz ligi, które nie darowały 4 krotnemu reprezentantowi Australii takiego zachowania.

 
2b983ff28caf2f022f8a2c877d7081ea

Dawka umiejętności Mathew Jurmana

Autor tekstu: Adam Błoński
@Adam_Blonski

Wyświetleń: 350

Autor tekstu: azjagola

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze