Co prawda, Istiqlol wciąż jest nieobecny, gdyż w poprzedni weekend był jeszcze w Arabii Saudyjskiej, gdzie reprezentował kraj w Azjatyckiej Lidze Mistrzów ale nie znaczy, że w ekstraklasie Tadżykistanu wieje nudą. Wręcz przeciwnie, są kluby, które korzystają na nieobecności hegemona i cieszą się swoimi “pięcioma minutami”. Zresztą sami zobaczcie!

A oto wyniki serii nr 4:

Rawszan Kulob – Rawszan Zafarabad 1:1 (Boronow 12 – Mawlonow 77)

Tu możecie zobaczyć nie tylko skrót spotkania lecz jak ono wyglądało od kulis. Gospodarze prowadzili po tym, jak Boronow dostał piłkę z lewej strony i pewnie ją wpakował do sieci. W odpowiedzi Mawlonow główkował po zagraniu z prawego narożnika. A i na początku drugiej połowy kulobska ekipa trafiła do siatki ale był ofsajd. Nie za bardzo z pracy sędziego liniowego zadowoleni byli zarządzający ligą, toteż Islomdżon Cholikow został odsunięty na 2 mecze. A beniaminek wciąż jeszcze nie wygrał. Widzów: 2500

FK Istarawszan – Regar-TadAZ Tursunzoda 0:1 (Fathullojew 58)

Pierwsza porażka Istarawszana i pierwsze zwycięstwo “Aluminiowców” a teraz oba zespoły mają po 4 oczka. Widzów: 7700

Faizkand Wose – Chatlon Bochtar 0:1 (U.Szaripow 45)

Bochtarska drużyna nieco się pomęczyła ale 3 oczka wyszarpała i wciąż podopieczni Asliddina Chabibullojewa trzymają się czubka tabeli. Widzów: 200 (Gisar)

FK Chodżent – CSKA Pomir Duszanbe 1:2 (Saidow 67 – A.Szaripow 72, Abdullojew 83)

Liderów goni wojskowy klub ze stolicy. Choć to “Orły” strzeliły pierwsze to “Armiejcy” odwrócili szale na swą korzyść. Porażka kosztowała posadę Rustama Chodżajewa. Były już szkoleniowiec Chodżentu jest pierwszym trenerem, zwolnionym w bieżącym sezonie. W sumie nie ma się co dziwić, ledwie 4 oczka w czterech meczach nie są znakomitym wynikiem dla klubu z takim potencjałem. Widzów: 1400

Eschata Chodżent – Istiqlol Duszanbe przełożony

W tej kolejce padło 7 goli (1,75 na mecz) zaś ogółem w 4 kolejkach (16 spotkań) strzelono 37 bramek (9,25 na kolejkę i 2,31 na mecz).
Wszystkie 4 spotkania tej kolejki obejrzało łącznie z trybun 11800 widzów (2950 na mecz).

Tabela:

Strzelcy:

Zapowiedź następnej kolejki:

Autor tekstu: Łukasz Bobruk

Wyświetleń: 253

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze