Na 3 kolejki przed końcem już wiemy, że tytuł mistrza Tadżykistanu zostanie od 2014 roku w tych samych rękach. Jak to się stało? Dowiecie się z przeglądu 16. kolejki (choć grana była jako piętnasta) Wyższej Ligi. Zapraszam!

Chatlon Bochtar – Istiqlol Duszanbe 1:1

Gole: Saidow 47-karny – Soirow 45+2

Krótkie podanie z lewego rogu i pewny strzał Soirowa dały gościom gola “do szatni”. Odpowiedź przyszła z jedenastu metrów. Zespół Asliddina Chabibullojewa od czterech spotkań jest niepokonany i trzyma się podium póki co. Z kolei Istiqlol po raz 9. będzie mistrzem Tadżykistanu. Gratulacje 🙂
Aha, 18 czerwca 2011 roku Chatlon ograł w lidze Istiqlol po raz ostatni (1:0 u siebie)

Chatlon: Godson – Nurmatow Ż, Alinazarow, Azizow, Naskow Ż (70.Nazarzoda), Awgonow, Szaripow, Mfuapon (29.Saidow Ż), Bikatal, Uzokow (70.Ismoiłow), Baki-Achunow (63.Gaten)

Istiqlol: Jatimow – Larin (gracz meczu), Nazarow, Dżurabojew, Dawlatmir, Rachimow, Milić Ż, A.Dżaliłow Ż, Bobojew, Soirow Ż (55.Dżaliłow), M.Dżaliłow

Sędzia: Dawlatow (Szachrinaw)

Lokomotiw-Pamir Duszanbe – CSKA-Pomir Duszanbe 3:2


Gole: Chasanow 56, Pandżijew 60, Safarow 87 – Mabatszojew 31-karny, Gaforow 69

Beniaminkowie na razie bohatersko uciekają przed miejscem spadkowym:
0:1 – faul i karny
1:1 – podanie z rzutu wolnego do przodu i główka przy słupku
2:1 – kozłujący strzał zza pola karnego
2:2 – centra z prawej flanki i główka
3:2 – podanie do przodu do Zoirowa, ten do przodu w pole karne do Safarowa, który pokonał ukraińskiego bramkarza
Z kolei ekipa Serhija Życkiego doznała zadyszki, nie wygrywając czterech kolejnych meczów i raczej nie będzie się liczyć w walce o medale. Acz utrzymanie ma na 90% zapewnione. Co ciekawe, po końcowym gwizdku czerwoną kartkę otrzymał Farruch Burakow ze sztabu Lokomotiwu-Pamir za obraźliwe teksty wobec sędziego.

Lokomotiw-Pamir: Kirgizbojew (gracz meczu) – Asrorow, Chołow, Salomzoda, Szaripow, Achmadchon Ż (87.Pirow), Chasanow, Alimardonow (46.Safarow), Pandżijew Ż CZ poza boiskiem (89) (64.Sangow), Zoirow Ż, Sulajmonow

CSKA Pomir: Ponomarenko – Szeralijew Ż, Dżaliłow, Mirzochon, Karomatullozoda, Dawlatbekow (73.Usmonow Ż), Hajdasz (61.Bobijew), Kosimow Ż (79.Ibragimow), Mabatszojew (79.Sulajmonow), Ibragimow (61.Wosiew), Gafforow Ż

Sędzia: Kabirow (Nurek)

FK Istarawszan – Regar-TadAZ Tursunzoda 4:0

Gole: Barotow, 22, 65, 71, Kurbonow 87

Tak oto przedostatnia drużyna nakopała ostatniej:
1:0 – dalekie podanie do przodu i podcinka nad wychodzącym Bobojewem
32. minuta, wynik mógł być jeszcze wyższy ale Barotow z rzutu karnego trafił w słupek
2:0 – Barotow dobił własny obroniony strzał
3:0 – pewne uderzenie z linii pola karnego i hat-trick
4:0 – piłka z prawej strony i strzał z bliska. Tym razem już nie Ilchom Barotow a Abdurachmon Kurbonow
“Aluminiowcom” widmo spadku coraz poważniej zagląda w oczy. W lidze nie wygrali od 21 czerwca…

Istarawszan: Chajryjew – Diechkonow, Foziłow, Akbaralijew, Bojkuzijew, Karimow, Kodirow Ż (59.Kurbonow), Aszurmamadow, Zijozoda (73.Zokirow), Raupow, Barotow (gracz meczu)

Regar-TadAZ: Bobojew – Karajew, Ergaszew Ż CZ (87), Achmedow (46.Zokirow), Safarow, Bachtijorzoda, Pajzow, Sheldari Arash Ż, Machamadijew, Bobodżonow, Ganiew (61.Chajtow)

Sędzia: Chamidow (Duszanbe)

FK Chodżent – Kuktosz Rudaki 1:2


Gole: Małodustow 37 – Dieudonne 49, Saichodża 56-karny

Faworyzowane “Orły” wyszły na prowadzenie po dalekiej piłce do przodu, centrze z lewej strony i główce Małodustowa. Tuż po przerwie Kuktosz odwrócił losy spotkania. Po długim zagraniu w pole karne z lewej flanki i główce Kameruńczyka udało się wyrównać zaś prowadzenie przyniósł celny rzut karny. Porażka Chodżentu oznacza, że ten Istiqlola już nie dogoni i będzie skupiał się na obronie wicemistrzostwa, na co ma wciąż spore szanse.

Chodżent: Chasanow – Czakałow, Abdugafforow (64.Achmedow Ż), Barotow, Ibragimzoda, E.Bobojew Ż, Zabirow (64.Mirzonażod), Bozorow, Fathullojew, Ergaszew (56.Czoryjew), Małodustow (56.Safarow Ż)

Kuktosz: K.Bobojew – Abdurachmonow Ż, Arthur, Asamoah, Rasułow, Chołmatow (85.Sułtonow), Saichodża Ż (gracz meczu), Odiłow Ż (74.Szodiew), Jodgorow Ż, Abdugafforow, Dieudonne Ż

Sędzia: Murtazojew (Duszanbe)

Faizkand Wose – Duszanbe-83 1:1

Gole: Soliechow 72-karny – Menjana 16

Taki remis między beniaminkami w środku tabeli. Najpierw po rzucie wolnym z lewej flanki celnie główkował Menjana. W drugiej połowie po faulu bodajże Aminu jedenastkę wykorzystał Soliechow. W 56. minucie rzut karny należał się również gościom lecz niesłusznie nie został podyktowany. Za to sędzia Sajodżon Zajniddinow został na 2 kolejki zawieszony przez federację.

Faizkand: Ismoiłow – Safarzoda Ż, Tuchtasunow, Feumba, Gulmurod, Soliechow, Azimow, Sadykow Ż, Baratow (63.Ikromow), Kurbonow, Murodow

Duszanbe-83: Karajew – Murodow Ż, Ruzijew, Ergaszew, Kosimow Ż (81.Aduhene), Rasułow Ż, Aminu Ż, Abdullojew, Menjana (90+6.Chomidow), Raszydbekow, Johns Ż (69.Nawruzow Ż)
Żółtą kartkę otrzymał również rezerwowy Duszanbe-83, Rizomow

Sędzia: Zajniddinow (Duszanbe)

W tej kolejce padło 16 goli (3,2 na mecz) zaś ogółem w 15 kolejkach (75 spotkań) strzelono 235 bramek (15,67 na kolejkę i 3,13 na mecz).
Spotkania wciąż rozgrywane są bez publiczności.

Skróty spotkań 16. kolejki (Lokomotiw-Pamir – CSKA Pomir i Istarawszan – Regar-TadAZ):

Skróty spotkań 16. kolejki (Chatlon – Istiqlol, Chodżent – Kuktosz, Faizkand – Duszanbe-83):

Tabela:

Strzelcy:
13 goli – Manuczechr Dżaliłow (Istiqlol)
12 goli – Aliszer Dżaliłow (Istiqlol), Ilchom Barotow (Istarawszan)

Zapowiedź następnej kolejki (26/27.09):
Kuktosz – Istarawszan
Regar-TadAZ – Faizkand
CSKA Pomir – Istiqlol
Duszanbe-83 – Lokomotiw-Pamir
Chatlon – Chodżent

We wtorek i środę rozegrano półfinały Pucharu Tadżykistanu.

Rawszan Kulob (2 liga) – Regar-TadAZ Tursunzoda 1:0


Gol: Nozimow 51

Centra z lewej flanki i wolej z pierwszej piłki – tak padł jedyny gol meczu. Akcji po obu stronach nie brakowało lecz to drugoligowiec melduje się w finale.

Rawszan: Rizojew – Nazarow (86.Nazirmadow), Saidachmad Ż, Szomurodow Ż, Rustamow, Karimow (gracz meczu), Nozimow, Farruchzod (89.Badałow), Amrochon (46.Abdulchajrow), Czołow Ż (69.Rozikow), Murodow Ż

Regar-TadAZ: Bobojew – Achmedow, Karajew, Safarow, Bobomurodow, Sheldari Arash, Pajzow Ż, Bobodżonow Ż, Bachtiorzoda (78.Chajtow), Zardijew (46.Ganiew), Machamadijew (74.Zokirow)

Sędzia: Kabirow (Nurek)

Chatlon Bochtar – FK Istarawszan 2:0


Gole: Saidow 48-karny, Uzokow 75

Niedługo po przerwie Bojkuzijew przewinił w polu karnym, po czym jedenastkę na gola zamienił Saidow. W 68. minucie podwyższyć mogło być 2:0 ale piłka wylądowała na poprzeczce gości. 7 minut później gol nr 2 i tak stał się faktem. Po zagraniu do przodu przy dalszym słupku uderzył Uzokow. W drugiej połowie Istarawszan atakował ale tracił gole.

Chatlon: Godson – Nurmatow, Bikatal, Azizow Ż, Naskow (90+1.Alinazarow), Awgonow, Szaripow, Baki-Achunow Ż, Saidow (68.Nazarzoda), Uzokow (gracz meczu), Ismoiłow (46.Gaten Ż)

Istarawszan: Chajryjew – Diechkonow, Akbaralijew, Foziłow, Bojkuzijew, Karimow, Aszurmamadow (68.Kurbonow), Szamsijew, Zijozoda Ż (68.Kodirow), Raupow (68.Abdurachmonow), Barotow

Sędzia: Murtazojew (Duszanbe)

Finał Rawszan (po raz czwarty) vs. Chatlon (po raz piąty) zostanie rozegrany 10 października w Duszanbe.

Autor tekstu: Łukasz Bobruk
red_bobini91

Wyświetleń: 435

Social media

Strefa sponsorowana

Hensfort

Lwowski Baciar

Pewniaczek.pl

Azjagola na Twitterze

Obserwuj mnie na Twitterze