Site icon AzjaGola

Korea vs Arabia Saudyjska w finale Mistrzostw U-19!

Rozegrano półfinały Mistrzostw Azji U-19, które wyłoniły wielkich finalistów imprezy!

Katar 1-3 Korea Południowa

Koreańczycy nie pozwolili Katarczykom sprawić sensacji i spokojnie awansowali do finału.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 23. minucie Jeon Se-Jin, który urwał się obrońcom i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. 10 minut później Jeon po raz drugi pokonał bramkarza Kataru, tym razem oddając piękny strzał z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą Koreańczycy podwyższyli swoje prowadzenie. Ładną, zespołową akcję wykończył Um Won-Sang i sprawa awansu była już przesądzona. Katar było jeszcze stać na zdobycie bramki honorowej, co uczynili w 52. minucie. Nie obyło się bez pomocy Koreańczyków, gdyż do własnej bramki trafił Lee Jae-Ik.

Japonia 0-2 Arabia Saudyjska

Saudyjczycy rozgrywają fantastyczny turniej! Po odprawieniu Australii, postanowili oni iść o krok dalej i pokonali jednego z głównych faworytów do ostatecznego triumfu, czyli Japonię. Sprawili tym dość niemałą sensację, ale trzeba przyznać, że w pełni zasłużyli na obecność w finale.

Arabia Saudyjska objęła prowadzenie w 29. minucie po niefortunnym zagraniu i w efekcie trafieniu samobójczym bramkarza Japonii, Wakahary. Gracze z półwyspu arabskiego podwyższyli swoje prowadzenie jeszcze przed przerwą, za sprawą trafienia Khalida Al-Ghannama. Japończycy musieli więc gonić wynik, ale nie byli w stanie zdobyć nawet jednej bramki i żegnają się z turniejem.

Wielki finał pomiędzy Koreą Południową, a Arabią Saudyjską odbędzie się w niedzielę 4. października o godzinie 13:30 czasu Polskiego.

Autor tekstu: Kamil Gala